Dziennik zarazy - Michael D. O’Brien  | okładka
Znak

Dziennik zarazy Michael D. O’Brien

Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2009-10-30

ISBN: 978-83-240-1270-1

Opracowanie graficzne: Olgierd Chmielewski

Tytuł oryginalny: Plague Journal

Liczba stron: 328

Wydawnictwo: Znak

Format: 144x205

Cena katalogowa: 32,90 zł

Tłumaczenie: Maksymilian Tumidajewicz

32,90 zł 22,37 zł


Opis

Czasem słowa mogą mieć skutki, o których nam się nie śniło. Nathaniel Delaney zawsze chciał decydować o swoim życiu i nie uginać się pod presją otoczenia. Jego pasją jest dziennikarstwo, wydaje gazetę w małym kanadyjskim miasteczku, a w swoich artykułach daje wyraz niechęci do polityki państwa. Jego zdaniem światu grozi nowy rodzaj totalitaryzmu, w którym wszyscy będą musieli wyznawać te same poglądy, a zasady moralne zostaną zastąpione polityczną poprawnością. Te przekonania najwyraźniej nie podobają się komuś, kto próbuje uciszyć dziennikarza. Nathaniel wraz z dwójką dzieci, które wychowuje po odejściu żony, musi uciekać, aby ocalić wolność, a może nawet coś więcej.
Ta powieść to historia podwójnej podróży - poza cywilizację i w głąb siebie. Część książki stanowią fragmenty z dziennika Nathaniela, które pokazują, jak jego autor dojrzewa i stawia czoła swoim lękom.   Czytaj, ile dusza zapragnie!Najważniejsze rzeczy dzieją się w duszy!
W związku z tym przekonaniem powstała seria „Powieść z duszą”.
Dzięki tym książkom możesz się na chwilę zatrzymać i przypomnieć sobie o tym,
co w życiu najbardziej istotne.    

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Poszukując sensu życia

2009-12-21 Dziennik zarazy to książka nadzwyczajna i zdecydowanie nieprzeciętna. Opowiada z jednej strony o cudownej ojcowskiej więzi i miłości budowanej na zaufaniu, partnerstwie i przyjaźni mimo trudnej sytuacji rodziny. Z drugiej zaś strony obserwować możemy tegoż samego cudownego i przykładnego ojca w walce o własne idee, wierzenia i przekonania, w walce, którą przyjdzie mu stoczyć z władzami, w wydawać by się mogło demokratycznym i sprawiedliwym państwie.

Czy grozi nam nowy totalitaryzm?

2009-12-21 "Dziennik zarazy" jest w pewnym sensie powieścią sensacyjną, nawiązującą może nieco do antyutopii (wyraźne inspiracje Defoe, Orwellem, Kingiem?, oczywiście Tolkienem). Autor porusza problem modnej teraz hiperpoprawności politycznej. Dla bohatera książki świat stanął na głowie - wszędzie należy mówić to, co wypada.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.