Polska osamotniona. Dlaczego Wielka Brytania zdradziła swojego najwierniejszego sojusznika - okładka


Jonathan Walker

Polska osamotniona. Dlaczego Wielka Brytania zdradziła swojego najwierniejszego sojusznika

Tłumaczenie: Jan Szkudliński
Oprawa twarda z obwolutą
Liczba stron: 344
Wydawnictwo: Znak
44,90 31,43

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

 

„Zabieraj Pan swoje dywizje. Już ich nie potrzebujemy!”Winston Churchill do gen. Władysława Andersa
Alianci nie mieli wierniejszego sojusznika. Polacy przelewali krew od pierwszego do ostatniego dnia wojny. Brali udział we wszystkich większych bitwach. Mieli swój wkład w niezwykłe sukcesy alianckiego wywiadu. I czynnie stawiali opór nazistom w okupowanym kraju.
A jednak Polska, ta czwarta aliancka siła, w dniu zwycięstwa nad Hitlerem leżała u stóp totalitarnego zbrodniarza i dyktatora - Stalina. Określenie zdradzony sojusznik samo ciśnie się na usta.
Czy jednak rzeczywiście była to zdrada? Czy Churchill i jego ulubione tajne służby - SOE - mogły zrobić coś więcej, by pomóc Polsce? Czy polski ruch oporu mógłby odegrać rolę na tyle istotną, że nawet Stalin musiałby się z naszym krajem liczyć? A przede wszystkim, czy można było wesprzeć bohatersko walczącą Warszawę? Odpowiedzi na te pytania w swojej najnowszej książce - Polska osamotniona próbuje udzielić Jonathan Walker.
To głęboko osobiste, poruszające, ale i nowatorskie spojrzenie brytyjskiego historyka na tragedię Polski, bezsilność Aliantów i tryumf Stalina. Tę książkę trzeba znać.  Patronat

Recenzje

Niewygodna prawda

127 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 75 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna
Książka o takim tytule napisana przez Brytyjczyka zaskoczyła mnie z kilku względów, a przede wszystkim, gdyż ukazuje niewygodną prawdę dla Brytyjczyków. Jonathan Walker odkrywa fikcyjność sojuszu polsko-brytyjskiego, który funkcjonował bardziej na papierze, niż w rzeczywistości. › rozwiń tekst...

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...