Hygge - Marie Tourell Søderberg | okładka

Oprawa twarda

Pierwsze wydanie: 2017-01-02

ISBN: 978-83-653-1576-2

Liczba stron: 224

Wydawnictwo: Insignis

Format: 177x208 mm

Cena katalogowa: 39,99 zł

Tłumaczenie: Olga Siara

Rok wydania: 2016

39,99 zł 29,09 zł


Opis

Jedno niepozorne słowo wyraża to, co naprawdę liczy się w życiu. Hygge.

Hygge to słowo określające filozofię życia, która czyni Duńczyków najszczęśliwszym narodem na świecie. Nie ma odpowiednika w języku polskim, a opisuje chwile szczęścia, ciepła i bliskości, które możemy odnaleźć w najzwyklejszych sytuacjach.

Wszyscy instynktownie rozpoznajemy uczucie hygge. Pojawia się, kiedy przybierasz ulubioną pozycję na kanapie z ciekawą książką albo jesz pyszny posiłek z cudownymi przyjaciółmi. Nie wszyscy jednak potrafimy wygospodarować czas na takie momenty.

Ta piękna, autentyczna książka o hygge Marie Tourell Søderberg pokaże Ci, że hygge tak naprawdę można znaleźć wszędzie, jeśli się tylko wie, jak szukać. Bo hygge przenika wszystkie aspekty naszej codzienności: od wystroju wnętrz po gotowanie.

Dzięki tej książce nauczysz się wymawiać, odnajdywać i tworzyć hygge. Docenisz znaczenie tych momentów i zrozumiesz, dlaczego we współczesnym zabieganym świecie tak ważne jest umieć się na chwilę wyłączyć i znaleźć czas na hygge.

Polecane bestsellery

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Czym jest prawdziwe szczęście?

2017-01-27 Różnorakie poradniki są czymś, co od długie czasu gości na półkach księgarń. Autorzy tych książek zawsze zapewniają, że po ich przeczytaniu odniesiemy sukces, schudniemy, znajdziemy szczęście, poznamy drugą połówkę, będziemy ładniej wyglądać i lepiej się ubierać, nasze mieszkanie stanie się przyjemniejsze. I tak dalej. Podobnie o swojej książce mówi pewna duńska aktorka, Marie Tourell Søderberg.
34 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 20 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Jeśli wiemy, gdzie szukać

2017-01-27 Pojęcie „szczęście" jest jednym z najtrudniejszych słów do zdefiniowania. Jednym kojarzy się ze spontanicznym, pozytywnym uczuciem, wywołanym przez określone emocje. Dla innych to nieokreślony stan, ulotny bądź trwający całe życie, trudny w opisaniu. Szczęście może być osiągniętym celem, pomyślnym zbiegiem okoliczności, może towarzyszyć radości, satysfakcji, powodzeniu w życiu prywatnym albo zawodowym. Szczęście może być także trwałym zadowoleniem z codzienności, wyrażające się przez pogodę ducha, ciepło, beztroskę.
30 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 24 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.