Miłość z odzysku. Nowy związek - jak żyć w Kościele?  - okładka


Maciej Mϋller , Tomasz Ponikło

Miłość z odzysku. Nowy związek - jak żyć w Kościele?

Broszurowa ze skrzydełkami
Liczba stron: 220
Wydawnictwo: Znak
29,90 20,93

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

 

Czy rozwód musi oznaczać rozstanie z Kościołem?
Oto pierwszy praktyczny poradnik dla katolików po rozwodzie!
W Polsce rozpada się już co czwarte małżeństwo. Jednocześnie w sądach biskupich pojawia się coraz więcej wniosków o uznanie nieważności małżeństwa. Wielu ludzi dopiero po rozwodzie spotyka prawdziwą miłość. I właśnie wówczas rozpoczyna się ich dramat, ponieważ w świetle nauczania Kościoła, małżeństwo zawiera się raz na całe życie. Co zatem proponuje Kościół dla rozwiedzionych katolików?Z pomocą przychodzi Miłość z odzysku. Praktyczny poradnik poruszania się w gąszczu procedur związanych z procesem o unieważnienie związku oraz próba połączenia nauki Kościoła z doświadczeniem duszpasterzy. To książka, która wyjaśnia istotę małżeństwa, przestrzega przed popełnieniem wielu błędów i pomaga w odnalezieniu się w nowej rzeczywistości.Miłość z odzysku to także poruszające historie ludzi, którzy żyjąc w drugim związku nie mogą przyjmować Komunii Świętej i czują się wyrzuceni na margines Kościoła. To opowieść o ich walce o to, by na nowo odnaleźć swoje miejsce we wspólnocie wierzących. Pytanie tylko, czy ich głos ma szansę zmienić stanowisko Kościoła?  
   ”O problemach Kościoła ze związkami niesakramentalnymi - i nawzajem - napisano już wiele. Książka Mϋllera i Ponikły wyróżnia się umiejętnym połączeniem różnych poziomów refleksji. Są tu: przejmujące świadectwa osób żyjących w takiej sytuacji, które na różne sposoby szukają swego miejsca w Kościele; mądre wskazówki duszpasterzy dobrze znających zarówno ludzkie słabości, jak i wielkość naszego powołania; kompetentne omówienie sporów teologicznych, jakie toczą się na ten temat w ostatnich latach.
Ta książka przynosi wiele pytań i - to zaleta! - nie daje gotowych odpowiedzi. Pozwala za to doskonale zrozumieć, dlaczego tak trudno w tej sprawie o proste rozwiązania - co przyznał sam Benedykt XVI”. Zbigniew Nosowski
Redaktor naczelny miesięcznika ”Więź”   Patronat medialny  

Recenzje

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...