Przypomnij mi, kim jestem - Matthew Thomas | okładka
Wielka Litera

Przypomnij mi, kim jestem Matthew Thomas

Oprawa miękka

Pierwsze wydanie: 2016-10-26

ISBN: 978-83-3032-065-9

Liczba stron: 584

Wydawnictwo: Wielka Litera

Format: 205x145mm

Cena katalogowa: 44,90 zł

Rok wydania: 2016

44,90 zł


Opis

Poruszający debiut, imponujący rozmachem i odwagą w kreowaniu postaci.

Wielokrotnie nagradzany, zdobył uznanie zarówno krytyków, jak i czytelników, lądując na listach bestsellerów i w zestawieniach najważniejszych książek.

Eileen Tumulty, rocznik 1941, mieszka w Woodside, w Queens, razem z rodzicami, imigrantami z Irlandii, a atmosfera w ich rodzinie, podgrzewana tabunem gości przewijających się przez mieszkanie i morzem wypitego alkoholu, oscyluje między udręką a euforią. Gdy Eileen poznaje naukowca, Eda Leary'ego, będącego zupełnym przeciwieństwem mężczyzn z jej otoczenia, zaczyna wierzyć, że znalazła idealnego partnera, który wprowadzi ją w wytęskniony świat elit. Pobierają się, ale Eileen szybko odkrywa, że Ed nie zamierza stanąć w wyścigu po życie, w którym spełni się amerykański sen. Po latach okazuje się, że jego brak ambicji po części wynika z głębokiej przemiany psychologicznej. Ich życie pogrąża się w ciemności; Eileen, Ed i ich syn, Connell, rozpaczliwie próbują zachować pozory normalnej egzystencji i wbrew wszystkiemu pielęgnować wizję przyszłości, którą sobie wymarzyli.

Matthew Thomas portretuje Learych na tle amerykańskiego stulecia, w którym po drugiej wojnie światowej serca i umysły dały się porwać obietnicy rodzinnego szczęścia i prosperity. To zajmujące i poruszające dzieło przypomina nam, że życie jest czymś więcej niż spisem zwycięstw i porażek i że żyjemy, żeby kochać i być kochanym, i że musimy wciąż o tym przypominać, zanim umkną nam ostatnie szanse.

***


Wielkie dzieło! Nie tylko najlepsza debiutancka powieści ale też najlepsza powieść amerykańska od dłuższego czasu.

The New York PostRozdzierająca debiutancka powieść… Szczera, intymna opowieść rodzinna, która wstrząsa aż po rdzeń.

Janet Maslin, New York TimesDługa, cudowna, epicka, pełna miłości i troski jedna z najlepszych powieści tego roku.

New York Times Book Review

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

W pogodni za amerykańskim snem

2016-11-14 Matthew Thomas to amerykański pisarz, który dopiero niedawno wydał swoją debiutancką książkę. I ta jedna książka wystarczyła, aby autor znalazł się na szczytach list bestsellerów i został nominowany do wieli prestiżowych, amerykańskich nagród literackich, jak The Guardian First Book Award, Folio Prize oraz John Gardner Fiction Book Award czy Center for Fiction First Novel Prize. O książce rozpisywały się gazety takie jak „New York Times", „Washington Post", „Entertainment Weekly", „Esquire", „Publishers Weekly". Co tak niezwykłego jest w tej książce? Zaraz się okaże.
19 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 6 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.