Pops. Życie Louisa Armstronga - okładka


Terry Teachout

Pops. Życie Louisa Armstronga

Oprawa twarda
Liczba stron: 384
Wydawnictwo: Dolnośląskie
49,90

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

 

Porywający portret człowieka i muzyki, która była jego światem.
Wielki artysta, a zarazem dobry człowiek. Urodzony w slumsach geniusz, który zdetronizował Beatlesów na listach przebojów. Louis Armstrong – dla przyjaciół Pops – zapisał się w pamięci fanów jako wspaniały trębacz i wokalista. Poza sceną był uwielbianym przez znajomych dowcipnym człowiekiem o zaskakująco złożonej osobowości i wybuchowym charakterze.
Terry Teachout dotarł do źródeł niedostępnych dla wcześniejszych biografów, w tym setek prywatnych nagrań Armstronga. Stworzył wnikliwą biografię najbardziej charyzmatycznego muzyka jazzowego XX wieku. Po raz pierwszy mamy okazję poznać pełną historię aresztowania Armstronga za posiadanie marihuany, a także oglądać kulisy konfliktu z prezydentem Eisenhowerem czy groźnego flirtu z chicagowskimi gangsterami. Nie tylko towarzyszymy jazzmanowi podczas triumfalnych debiutów na Broadwayu i w Hollywood, ale poznajemy też niuanse skomplikowanego życia uczuciowego.
„Portret, który wyszedł spod pióra Teachouta, uświadamia nam, za co tak naprawdę kochamy muzykę Armstronga.” - Publishers Weekly
TERRY TEACHOUT – amerykański krytyk i biograf współpracujący m.in. z „The Wall Street Journal” i „New York Timesem”. Autor biografii George’a Balanchine’a oraz H.L. Manckena. Jest również twórcą libretta do opery The Letter Paula Moraveca.

Recenzje

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...