Jutro - John Marsden  | okładka
Znak literanova

Jutro John Marsden

Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2011-04-04

ISBN: 978-83-240-1628-0

Tytuł oryginalny: Tomorrow, When The War Began

Liczba stron: 272

Wydawnictwo: Znak literanova

Format: A5

Cena katalogowa: 31,90 zł

Tłumaczenie: Anna Gralak

31,90 zł 21,69 zł


Opis

Nie ma już żadnych zasad

Mam na imię Ellie. Kilka dni temu wybraliśmy się w siedem osób na wyprawę do samego Piekła. Tak nazywa się niedostępne miejsce w górach. Wycieczka była próbą naszej przyjaźni. Niektórych z nas połączyło nawet coś więcej. Szczęśliwi wróciliśmy do domu. Ale to był powrót do piekła. Znaleźliśmy martwe zwierzęta, a nasi rodzice i wszyscy mieszkańcy miasta zniknęli. Okazało się, że naszego świata już nie ma.
Że nie ma już żadnych zasad.
A jutro musimy stworzyć własne. 

Jutro to pierwsza z siedmiu części serii.
Na podstawie książki powstał film Tomorrow, When the War Began.

 

Polecane bestsellery

Norman Davies o książce

”Czy historyk może polecać lekturę fikcji historycznej albo powieści futurologicznej? Może, jeśli są dobrze napisane, dają radość lektury i jeśli niosą w sobie jakąś prawdę o ludziach i społeczeństwach. Jutro spełnia wszystkie te warunki. Mam nadzieję, że ta powieść zachęci do czytania tysiące młodych ludzi”

Agnieszka Wolny-Hamkało o książce

JUTRO. Kiedy zaczęła się wojna.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Pesymistyczna wizja przyszłości

2012-07-19 Większość z nas zastanawiała się na pewno, co przyniesie nam przyszłość? Co będzie za 5, 10, 15 lat? Jak będzie wyglądało nasze życie bądź jak potoczą się losy naszych bliskich? Jednak zadając sobie te pytania prawdopodobnie nikt nie zastanawia się, co byłoby gdyby jutro miało nigdy nie nadejść? Albo jak wyglądałoby nasze życie, gdyby wszyscy nasi bliscy zniknęli, a my zostalibyśmy sami na świecie? I chociaż jest to bardzo pesymistyczna wizja przyszłości to, czy aby na pewno nie realna? To pytanie na pewno zada sobie każdy z nas po przeczytaniu książki pt. „Jutro" Johna Marsdena.
147 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 98 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

A gdyby wybuchła wojna?

2011-12-29 Jutro jest odległe i nieznane. Nigdy nie możemy być pewni co nam przyniesie. Może wydarzyć się wszystko. Nawet rzeczy, których sobie nigdy nie wyobrażaliśmy. Wiele z nas planuje kolejny dzień i spodziewa się, jaki będzie jego przebieg. Ale gdyby tak przyszłość nas bardziej zaskoczyła? Zrobiła głupi żart? Gdyby tak nagle rozpoczęła się prawdziwa wojna? Jak wy zachowalibyście się w jej obliczu? Czy bylibyście zdolni do zabicia człowieka, aby ratować swoje życie?
126 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 73 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Marsden zaskakuje

2011-12-16 Zaintrygowały mnie nie tylko pozytywne opinie i oceny tej książki, ale również stwierdzenie, iż okazała się ona być światowym bestsellerem. Także opis z okładki wydaje się być interesujący, a już na pewno niecodzienny. Spodziewałam się po nim utworu z elementami fantastyki. Opowieść o wojnie? Już sobie wyobrażałam tajemnicze porwania ludzi, nadprzyrodzone zdolności, siły, życie pozaziemskie itd. Tymczasem Marsden zaskakuje czytelnika i pisze o wojnie w świecie rzeczywistym. O inwazji obcych wojsk na Australię.
140 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 65 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.