Oszukać Hitlera. Największy podstęp w dziejach wywiadu - Ben Macintyre   | okładka
Znak literanova

Oszukać Hitlera. Największy podstęp w dziejach wywiadu Ben Macintyre

Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2011-04-28

ISBN: 978-83-240-1629-7

Opracowanie graficzne: Witold Siemaszkiewicz

Tytuł oryginalny: Operation "Mincemeat"

Liczba stron: 376

Wydawnictwo: Znak literanova

Format: 158x225

Cena katalogowa: 49,90 zł

Tłumaczenie: Anna Sak

49,90 zł 33,93 zł


Opis

Operacja „Mielonka” odniosła olbrzymi sukces

José Antonio cieszył się opinią świetnego rybaka. Pewnego kwietniowego poranka 1943 roku wypłynął jak zwykle z Punta Umbria na połów sardynek. To co wyłowił tego dnia z oceanu, rozpoczęło największy przekręt w dziejach wywiadu. Przygotowana przez Brytyjczyków operacja pod zaskakującym kryptonimem „Mielonka” była tak misternie skonstruowana i tajna, że nawet Churchill dałby się nabrać.

Operacja „Mielonka” odniosła olbrzymi sukces. Tajemnicza przesyłka trafiła wprost z hiszpańskiego wybrzeża na biurko Hitlera. Führer dał się oszukać, a genialny podstęp otworzył aliantom drogę do zdobycia Sycylii i przyczynił się do upadku III Rzeszy.

Jak w najlepszych filmach o Jamesie Bondzie tak i tutaj główną rolę w zmyleniu przeciwnika odegrał agent specjalny. Glyndwr Michael nie był jednak zwykłym szpiegiem.
Już w chwili zwerbowania był martwy.  

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Tajemnice operacji "Mielonka"

2011-07-13 „José Antonio Rey María bynajmniej nie wypłynął na Atlantyk z wybrzeża Andaluzji w południowo-zachodniej Hiszpanii z zamiarem tworzenia historii. Tego dnia, 30 kwietnia 1943 roku, po prostu szukał sardynek." Tak Ben Macintyre, brytyjski dziennikarz i historyk rozpoczyna swoją najnowszą książkę pt. „Oszukać Hitlera. Największy podstęp w dziejach wywiadu". Dlaczego więc nazwisko hiszpańskiego rybaka znane jest w kręgach osób zajmujących się historią II wojny światowej?

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.