Traktat o szczęściu - Jean d'Ormesson   | okładka
Znak

Traktat o szczęściu Jean d'Ormesson

Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2011-10-17

ISBN: 978-83-240-1848-2

Opracowanie graficzne: Monika Klimowska

Tytuł oryginalny: C'est une chose etrange a la fin que le monde

Liczba stron: 168

Wydawnictwo: Znak

Format: 135x178

Cena katalogowa: 32,90 zł

Tłumaczenie: Agata Sylwestrzak-Wszelaki

32,90 zł 22,37 zł


Opis

Jest wiele dróg do szczęścia. Rozejrzyj się i znajdź swoją

Wiara, nauka, filozofia, literatura, historia - największe umysły od tysiącleci poszukiwały odpowiedzi na najistotniejsze pytania ludzkości, w tym na to jedno, być może najważniejsze - o istotę szczęśliwego życia. 

Przestańcie biec. Zatrzymajcie się na chwilę. Poświęćcie dwie minuty na to, by się trochę zastanowić i odpowiedzieć choć na jedno spośród wielu pytań. Dziś drogi do osobistego szczęścia poszukują wszyscy.

Wbrew temu, co głosiły setki książek, nie ma jednej recepty na szczęście, jednej ścieżki, jednej definicji. Każdy z nas musi wyruszyć we własną, wyjątkową podróż. 

Jesteśmy na ziemi po to, by kochać, być szczęśliwymi, pływać w morzu, spacerować po lesie. Być może nawet po to, by dokonywać wielkich rzeczy lub rozkoszować się pięknem. 

Dlaczego warto wybrać się w tą podróż właśnie z Traktatem o szczęściu? Ponieważ Jean d'Ormesson nie podaje nam gotowych rozwiązań - uczy za to, w jaki sposób korzystać ze skarbnicy ludzkiej mądrości gromadzonej od wieków.

Autor nie obiecuje, że lektura książki odmieni życie czytelnika. Zmieni za to jego myślenie, pozwoli zrozumieć, że szczęście to nie rzadkie chwile euforii, ale sposób myślenia o sobie i o świecie. 

Nie wiem, czy ta książka jest dobra ani czy zmieni, choćby odrobinę, czytelników. Na pewno zmieniła mnie. Wyleczyła z cierpień i zagubienia. Dała szczęście, pewien rodzaj zaufania i pokój. Przywróciła mi nadzieję.

Jeden z najbardziej rozchwytywanych tytułów na ostatnich Targach Książki we Frankfurcie. Ponad 300 tysięcy sprzedanych egzemplarzy we Francji w ciągu kilku miesięcy.

Małgorzata Braunek

”Zachwycająco lekkim i wdzięcznym krokiem Autor prowadzi nas przez tysiącletnie labirynty filozofii i nauki, poszukujących sensu świata i życia. Dostajesz do ręki mądrą i błyskotliwą nić Ariadny... czeka cię wiele niespodzianek i radości!”

Anna Mucha

”Ta książka jest jak koniak, można sączyć powoli, smakować odcienie, rozkoszować się. Może też uderzyć do głowy i zmienić życie w ciągu chwili. Wszystko jest w naszych rękach.”

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Książka, która zmienia spojrzenie na świat

2011-12-21 Traktat, to - jak wynika z definicji - rozbudowana rozprawa naukowa poświęcona dokładnemu i szczegółowemu omówieniu jednego podjętego zagadnienia. Rozumowanie autora rozprawy ma prowadzić do rezultatów rozstrzygających i jednoznacznych. Jak to założenie realizuje Traktat o szczęściu Jeana d'Ormessona?
121 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 66 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.