Humans of New York. Ludzie Nowego Jorku. Historie - Brandon Stanton | okładka
Sine Qua Non

Humans of New York. Ludzie Nowego Jorku. Historie Brandon Stanton

Pierwsze wydanie: 2016-11-23

ISBN: 978-83-792-4710-3

Liczba stron: 432

Wydawnictwo: Sine Qua Non

Format: 165x235mm

Cena katalogowa: 59,00 zł

Tłumaczenie: Bartosz Czartoryski

Rok wydania: 2016

59,00 zł 38,86 zł


Opis

Miliony nowojorczyków, miliony historii godnych zapamiętania.

Mijają się i potrącają na ulicach gigantycznego miasta. Anonimowi, obcy, niewidzialni. A przecież za każdym z nich stoi jedyna w swoim rodzaju historia. Każdy przeżył w życiu coś pięknego i interesującego. Każdego spotkały niepowodzenia i, nierzadko, dramaty. Każdy z nich ma swoje pasje. Oto oni – ludzie Nowego Jorku.

Ze wszystkimi mieszkańcami miasta, które nigdy nie śpi, Brandon Stanton porozmawiać nie był w stanie. Mimo to od wielu lat z radością przemierza ulice, aby tysiącom nowojorczyków zrobić zdjęcie i wysłuchać ich historii. Kilkaset takich fascynujących spotkań złożyło się na tę unikatową książkę.

Szczere dialogi, przejmujące wyznania, zabawne anegdoty okraszone jedynymi w swoim rodzaju fotografiami zachwycają, porywają, intrygują i skłaniają do refleksji.
Facebookowy fanpage Humans of New York ma 18 milionów fanów. Pierwsza książka Brandona przez 25 tygodni nie schodziła z listy bestsellerów „New York Timesa”.

Ludzie Nowego Jorku: Historie to pasjonujący i tętniący emocjami obraz stolicy świata.


Nie znajdziemy tu osądów, a jedynie czystą obserwację i szacunek, które przekładają się na niesamowitą lekturę oraz doświadczenie wizualne.

„Publishers Weekly”Niektórzy uliczni fotografowie ukrywają się za budkami telefonicznymi niczym paparazzi, aby fotografowana osoba nie była świadoma ich obecności. Stantona interesuje tymczasem właśnie ta niezręczna interakcja, to burzenie murów pomiędzy obcymi sobie ludźmi.

„The Huffington Post”
BRANDON STANTON swoją niezwykłą przygodę z fotografią rozpoczął po utracie posady handlowca. Robił zdjęcia w Chicago, Pittsburghu i Filadelfii, w końcu dotarł do Nowego Jorku. Fotografie oraz przeprowadzone przez siebie rozmowy zamieszczał na blogu Humans of New York. Wydana pod tym samym tytułem książka błyskawicznie utorowała sobie drogę na szczyt listy bestsellerów. Magazyn „Time” uznał Stantona za jednego z „30 ludzi przed trzydziestką, którzy zmieniają świat”, a ABC News ogłosiło go „osobowością tygodnia”. Współpracował z ONZ i został zaproszony do Białego Domu, aby sfotografować prezydenta Baracka Obamę. Jest absolwentem University of Georgia. Mieszka w Nowym Jorku, podróżuje i ciągle pracuje nad nowymi projektami.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Wyjątkowi zwykli ludzie

2016-12-29 „Humans of New York: Stories. Ludzie Nowego Jorku: Historie". Rzadko kiedy tytuł książki mówi tak wiele o jej zawartości. W tym przypadku mówi wszystko. Dostaniemy w niej bowiem historie ludzi z Nowego Yorku. Dowiemy się czym się zajmują, co robią, co kochają, co ich cieszy, a co ich denerwuje. Bohaterami się przypadkowi przechodnie. Autor zaczepia ich w drodze do pracy, rodziny, znajomych, pytając, kim są.

Na ulicach Nowego Jorku

2016-12-19 Brandon Stanton to fotograf, który jest odpowiedzialny za jeden z najsławniejszych projektów fotograficznych, o którym słyszały miliony ludzi na całym świecie. Jednak po kolei. Brandon Stanton rozpoczął swoją karierę fotografa po utracie pracy.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.