Stażystka. Mój romans z prezydentem Kennedym i jego skutki - Mimi Alford  | okładka
Znak literanova

Stażystka. Mój romans z prezydentem Kennedym i jego skutki Mimi Alford

Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2012-05-07

ISBN: 978-83-240-1705-8

Opracowanie graficzne: Magda Kuc

Tytuł oryginalny: Once upon a Secret: My Affair with President John F. Kennedy and Its Aftermatch

Liczba stron: 256

Wydawnictwo: Znak literanova

Format: A5

Cena katalogowa: 32,90 zł

Tłumaczenie: Anna Gralak

32,90 zł 14,81 zł


Opis

Skrywany przez pół wieku sekret romansu JFK

Zawsze zwracała się do niego „Panie Prezydencie”. On odmawiał całowania ją w usta, nawet kiedy się kochali. Przez osiemnaście miesięcy dzieliła najintymniejsze chwile z najbardziej publiczną i najpotężniejszą osobą na świecie.

Latem 1962 roku dziewiętnastoletnia, smukła, złotowłosa Mimi Beardsley, ukończywszy szkołę dla dziewcząt, przyjechała pociągiem do Waszyngtonu, by rozpocząć staż w biurze prasowym Białego Domu. Dla młodej i zupełnie niewinnej dziewczyny praca ta wydawała się życiową szansą. Czwartego dnia została zaproszona na spotkanie z Prezydentem do Białego Domu. Tego samego wieczoru rozpoczął się, trwający półtora roku romans prezydenta JFK z Mimi Alford, przerwany tragiczną śmiercią prezydenta w Dallas, skrywany przez autorkę następne 40 lat, a odkryty przez dziennikarzy w 2003 roku.

Polecane bestsellery

czy dzisiaj romans w Białym Domu mógłby się zdarzyć?

Jak Mimi żyła z tajemnicą?

O życiu z tajemnicą

Dlaczego warto przeczytać tę książkę?

Jaki naprawdę był John F. Kennedy?

Romans z „bogiem” – czyli o relacji Mimi z prezydentem

O społecznym przyzwoleniu na romans prezydenta i kulisach schadzek

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Nieznana twarz JKF

2015-02-27 J.F. Kennedy - jeden z najbardziej rozpoznawalnych prezydentów Ameryki na świecie. Przez swój naród przez wiele lat po tragicznym zamachu traktowany jak męczennik za ideały. W czasie swojej kadencji jak i po śmierci był często idealizowany. Dopiero z czasem, prawdopodobnie po skandalu Clintona, na wierzch zaczęły wypływać dawno zapomniane grzeszki byłego prezydenta. Jednym z nich był jego romans z Mimi, 19-letnią stażystką spędzającą lato w Białym Domu.
84 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 48 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Spowiedź stażystki

2013-08-27 John Fitzgerald Kennedy był kobieciarzem. Najprawdopodobniej, spośród wszystkich prezydentów amerykańskich, miał największą liczbę kochanek. Dzięki swoim umiejętnościom szufladkowania, romanse te nie zostały odkryte przez dziennikarzy, nawet tych, którzy byli ściśle związani z Białym Domem. Zresztą nawet same "zainteresowane" kobiety nie wiedziały o sobie nawzajem.
117 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 65 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Prawdziwa historia romansu Kennedy'ego

2012-07-19 Skandale, romanse, plotki i ploteczki - to to, co każdy z nas kocha najbardziej, nawet jeśli próbujemy się tego wyprzeć. Podświadomie uwielbiamy oglądać filmy i czytać artykuły o niepowodzeniach i błędach znanych i lubianych celebrytów. Media oczywiście potrafią to świetnie wykorzystać i obsypują nas książkami, zdjęciami, filmami i najróżniejszymi innymi formami przekazu, które z najzwyklejszej rzeczy potrafią stworzyć wielką aferę i przynieść im ogromne zyski. Czy więc można jeszcze spotkać na rynku publikację szczerą, wydaną z własnej potrzeby niekoniecznie finansowej, która przedstawiłaby nam daną znaną osobistość jako osobę, którą była ona naprawdę?
149 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 71 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.