Tygrysie Wzgórza - Sarita  Mandanna  | okładka
Otwarte

Tygrysie Wzgórza Sarita Mandanna

Wydanie kieszonkowe

Wydanie: drugie

Pierwsze wydanie: 2011-06-21

ISBN: 9788375152487

Opracowanie graficzne: Katarzyna Bućko

Tytuł oryginalny: Tiger Hills

Liczba stron: 472

Wydawnictwo: Otwarte

Format: 112 x 168 mm

Cena katalogowa: 14,90 zł

Tłumaczenie: Anna Gralak

14,90 zł 10,75 zł


Opis

Indyjskie „Przeminęło z wiatrem”

Koniec XIX wieku, południowe Indie. Nad brzegiem strumienia zjawiskowo piękna Dewi i jej przyjaciel Dewanna beztrosko się bawią. Są nierozłączni niczym ziarenka kardamonu.

Kilka lat później Dewi poznaje Maću, sławnego pogromcę tygrysa. Ta chwila zmienia wszystko. Dziewczyna już wie, że nie pokocha nikogo innego. Kiedy w sercu Dewanny budzi się uczucie do Dewi, sprawy przybierają tragiczny obrót... 

Zapierające dech w piersiach opisy nieprzeniknionej dżungli, łagodnych wzgórz i plantacji kawy tworzą egzotyczne tło sagi o sile namiętności i przeznaczenia.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Bardzo poruszająca książka

2013-05-16 Ta książka to bardzo poruszająca historia rozgrywająca się w ciągu wielu lat w Indiach. Zaczyna się od narodzin Devi, dziewczynki, która później wyrasta na piękną i silną kobietę. Im częściej czytam takie historie, tym bardziej cieszę się, że los nie „pobłogosławił mnie" olśniewającą urodą, ona zwiastuje kłopoty. A uroda Devi zapiera dech w piersiach.

Indyjska opowieść

2012-05-07 Magia Indii to czar, któremu ulega mnóstwo osób. Jedni wracają z tej cudownej krainy duchowo odmienieni, ja zaś polecam wam mniej kosztowną podróż bez wychodzenia z domu, którą możemy odbyć dzięki talentowi Sarity Mandanny, autorki "Tygrysich wzgórz".

Indyjska opowieść

2011-07-14 Każdy z nas ma własne wyobrażenie Indii. Najczęściej jednak pierwsze skojarzenia związane z tym krajem, to niespotykana ilość kolorów, zapachy egzotycznych kwiatów i dźwięki, bransolet, naszyjników, łańcuszków, szelest wielobarwnych tkanin oraz język hindi, który niesie się echem podczas modlitw. „Tygrysie Wzgórza" Sarity Mandanny to magiczna opowieść o miłości, przeznaczeniu i odwadze. W tej barwnej powieści Indie brzmią dźwiękami natury.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.