Dziewczyna w błękitnej sukience - okładka


Gaynor Arnold

Dziewczyna w błękitnej sukience

Tłumaczenie: Julia Gryszczuk-Wicijowska
Oprawa miękka
Liczba stron: 512
Wydawnictwo: Znak literanova
34,90 24,43

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

Nominacje do Nagrody Bookera i Nagrody Orange

Kiedy się poznali, miała na sobie błękitną sukienkę. Zachwyciła go, rozkochała w sobie. On był ubogi, ale utalentowany. Ona zamożna, młodziutka i bardzo naiwna. Wkrótce Alfred zdobywa sławę jako pisarz. Życie u boku uwielbianego artysty nie jest jednak usłane różami. Alfred zamienia życie Dorothei w piekło: podkreśla na każdym kroku jej niższość, upokarza ją nieustannie cierpkimi komentarzami, romansuje z innymi kobietami, być może nawet z jej młodszą siostrą. W końcu wyrzuca żonę z domu, chociaż ich najmłodsze dziecko jest wówczas zaledwie niemowlęciem. Stłamszona i niepewna siebie Dorothea przez lata nie przyznaje się, jak jest nieszczęśliwa. Wszystko się zmienia, kiedy otrzymuje zaproszenie na prywatną audiencję u królowej Wiktorii. Odkrycie, jak wiele łączy ją z najbardziej wpływową kobietą w Anglii, ośmiela ją do opowiedzenia swojej historii.  

*** 

Ta soczysta i mądra powieść przedstawia prywatne życie znanej pary: Catherine i Charlesa Dickensów.

Autorka śledzi historię pisarza, ale zmienia imiona wszystkich bohaterów. Wystarczy jednak połączyć kropki, by odkryć, czyim życiorysem jest inspirowana ta opowieść.  

Recenzje

Ciemna strona miłości

101 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 55 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna
Ona i On. Nieśmiała, nieznająca życia dziewczyna z dobrej rodziny i biedny początkujący pisarz. Wzajemne przyciąganie, namiętność. Miłość? Dla niej zdecydowanie tak. Dla niego jak okazuje się po latach.. niekoniecznie. Bo czy to mogło się udać? Czy ludzie obdarzeni geniuszem, wciąż niespokojni, poszukujący, potrafią tworzyć szczęśliwe związki? Potrafią kochać innych? Czy kochają tylko siebie? › rozwiń tekst...

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...