Miłość oraz inne dysonanse - okładka


Janusz Leon Wiśniewski , Irada Wownenko

Miłość oraz inne dysonanse

Tłumaczenie: Katarzyna Maria Janowska
Oprawa miękka
Liczba stron: 480
Wydawnictwo: Znak literanova
34,90 24,43

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

Bestseller w Rosji! Nowa, pełnokrwista powieść Janusza Leona Wiśniewskiego na miarę "Samotności w sieci"

Anna… Pojawiła się tak nagle, przypadkiem. Przypadkiem?! W Moskwie przypadek powinien otrzymać zupełnie inną definicję. Słuchałem Okudżawy i w tle ciągle słyszałem jej mocny, harmonijny głos. Odtwarzałem w pamięci obraz jej warg…

~~~~

Struna – ceniony krytyk muzyczny, Polak z niemieckim paszportem. Rozwiedziony, bez rodziny, bez nadziei. Kiedyś marzył o tym, ze zostanie muzykiem, kochał do szaleństwa, ale ani muzyka ani kobieta nie były mu wierne.
Anna – Rosjanka – żyje z dnia na dzień, w małżeństwie bez miłości. Chciała być aktorką, chciała mieć dzieci. Niestety, żadnego w tych marzeń nie udało jej się zrealizować.
Spotkali się przypadkowo, oboje samotni w Moskwie. Nie spodziewali się, że taka miłość w ogóle się zdarza. Niemożliwa, wbrew rozsądkowi, wbrew zasadom.

~~~~

Miłość oraz inne dysonanse to pełna muzyki i namiętności powieść, pisana z dwóch perspektyw, z dwóch krajów, z dwóch serc.
To opowieści o diametralnie różnych światach, dwóch równoległych losach, które połączył przypadek - w cieniu osobistych dramatów i niełatwych relacji polsko-rosyjskich.

Materiały o książce


Janusz L. Wiśniewski o swojej książce ”Miłość oraz inne dysonanse”


Janusz L. Wiśniewski czyta fragment swojej książki ”Miłość oraz inne dysonanse”

Recenzje

Książka z dysonansem

152 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 122 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna
Czytam, rzec by można, namiętnie książki J. L. Wiśniewskiego. Cenię go szczególnie za jego krótkie formy, trafnie puentowane opowiadania o codziennych problemach opisanych w poruszający sposób. Czytam go zawsze uważnie, mając wrażenie, że każde słowo było wyważone i nieprzypadkowe. Tak, jestem jego fanką, choć przyznaję się, że przez jego powieści przebrnęłam z trudem lub nie przebrnęłam wcale. Chwilę przed premierą „Miłości..." ukazał się zbiór opowiadań „Moja bliskość największa". Znów opowiadania, znów dla mnie i do mnie, i według mnie, trafione. Nie dziwi więc fakt, że pokusiłam się też na „Miłość i inne dysonanse". Miałam ją w rękach już w dniu premiery. › rozwiń tekst...

O radości bycia razem

152 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 96 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna
Miłość oraz inne dysonanse" Janusza Leona Wiśniewskiego i Irady Wownenko kupiłam zachęcona dopiskiem na okładce >Powieść na miarę "Samotności w Sieci"<. To właśnie „Samotność w sieci" która ukazała się w 2001 roku była debiutem J.L. Wiśniewskiego i przyniosła mu sławę nie tylko w Polsce. Pisarz jest autorem wielu książek i jest określany jako „znawca kobiet". Mieszka i pracuje we Frankfurcie nad Menem. Natomiast Irada Wownenko jest rosyjską pisarką znaną głównie z powieści dla dzieci. Mieszka i pracuje w Sankt Petersburgu. › rozwiń tekst...

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...