Requiem dla Bostonu - William Landay | okładka
Amber

Requiem dla Bostonu William Landay

Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-241-4594-2

Liczba stron: 400

Format: 130x205mm

Cena katalogowa: 39,80 zł

Tłumaczenie: Sławomir Kędzierski

39,80 zł


Opis

Nad malowniczym jeziorem wśród lasów Maine, w domku w pobliżu cichego miasteczka, zostają znalezione zwłoki zastrzelonego mężczyzny – Roberta Danzigera, znanego prokuratora okręgowego w najtrudniejszym, najbardziej przestępczym okręgu Bostonu.
Dlaczego Ben Truman, młody policjant z sennego miasteczka, w którym popełniono zbrodnię, decyduje się pojechać do Bostonu, by obserwować postępy śledztwa?
Bostońska policja szybko znajduje podejrzanego – bandytę, którego Danziger miał na celowniku. Lecz widząc zakulisowy taniec policjantów i gangsterów, Ben postanawia poprowadzić śledztwo na własną rękę. Zwłaszcza kiedy natrafi a na dawno zapomnianą sprawę morderstwa i zemsty sprzed lat. Przeszłość i teraźniejszość zderzają się ze sobą, krwawa tajemnica wychodzi na jaw, lecz w mieście narkotykowych gangów, skorumpowanych gliniarzy i pogrzebanych sekretów wydziału zabójstw najbardziej szokujące odkrycie dopiero czeka na ujawnienie…

"Requiem dla Bostonu", niepokojący literacki kryminał psychologiczny z niejednoznacznym bohaterem,porażą brutalnością zbrodni i trudnym wyborem moralnym.
Tą powieścią William Landay – prokurator w prokuraturze okręgowej w Middlesex County w Massachusetts – rozpoczął oszałamiającą karierę.
"Requiem dla Bostonu" została uhonorowana najważniejszą nagrodą dla powieści kryminalnej: John Creasey Dagger 2003.
W 2007 Landay wydał następną powieść The Strangler – i znów posypały się nagrody.
Po kolejnych pięciu latach napisał W obronie syna. I wkroczył do grona nie tylko najpopularniejszych, ale i najwyżej cenionych pisarzy w USA.

Bestsellery znak.com.pl

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.