Ryzyko w ocenie projektów gospodarczych modele i metody analizy - okładka


Arkadiusz Manikowski

Ryzyko w ocenie projektów gospodarczych modele i metody analizy

Oprawa miękka
Liczba stron: 374
Wydawnictwo: Difin
85,00

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

 

W sytuacji niestabilności rynków finansowych, a także przewidywanej w ostatnim czasie tzw. nowej normalności, która ma się przejawiać permanentnym występowaniem kryzysów o innym charakterze niż dotychczas, zagadnienie ryzyka nabiera nowego, szczególnego znaczenia. Znajomość jego rodzajów i metod pomiarów, świadomość występowania różnych źródeł generujących ryzyko oraz umiejętność praktycznego jego uwzględniania w ocenach projektów gospodarczych wydają się ważnymi elementami towarzyszącymi decyzjom inwestycyjnym podejmowanym w przedsiębiorstwach.

Stąd cel pracy polega na:
- usystematyzowaniu problematyki związanej z ryzykiem towarzyszącym realizacji projektów gospodarczych ze szczególnym uwzględnieniem źródeł ryzyka,
- krytycznej analizie modeli i metod wykorzystywanych w procesie preliminowania inwestycji z próbą ich modyfikacji i ulepszeń. Dodatkowo w pracy podjęto się adaptacji wybranych metod analizy ryzyka stosowanych w krajach rozwiniętych do warunków polskiej gospodarki.

Prof. dr hab. Tadeusz Dudycz:
„(…) jest obszernym studium poruszającym problematykę wykorzystywania modeli i metod analizy ryzyka w ocenie projektów gospodaczych w warunkach polskich”.

Recenzje

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...