Zrozumieć papieża. Rozmowy o Janie Pawle II  - ks. Adam Boniecki, Katarzyna Kolenda-Zaleska ... | okładka
Znak

Zrozumieć papieża. Rozmowy o Janie Pawle II ks. Adam Boniecki, Katarzyna Kolenda-Zaleska

Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2003-10-13

ISBN: 83-240-0366-5

Opracowanie graficzne: Monika Klimowska

Liczba stron: 272

Wydawnictwo: Znak

Format: 144 × 204 mm

Cena katalogowa: 29,00 zł

29,00 zł 19,72 zł


Opis

Jan Paweł II i jego nauczanie w oczach jego bliskiego współpracownika

Chyba każdy Polak zna anegdoty o papieskich kremówkach, spływach kajakiem czy parę fragmentów z jego przemówień wygłoszonych podczas pielgrzymek do ojczyzny. Niewielu z nas jednak tak naprawdę zna jego nauczanie, a przede wszystkim encykliki. A przecież w tych wyjątkowych dokumentach odbija się styl pontyfikatu i sprawy dla ich autora najważniejsze.

Czternaście encyklik ogłoszonych przez Jana Pawła II przybliżają rozmowy prowadzone z ks. Adamem Bonieckim - wieloletnim redaktorem naczelnym polskiej edycji „L'Osservatore Romano” oraz „Tygodnika Powszechnego”, byłym generałem Zgromadzenia Księży Marianów, autorem m.in. bestsellerowej książki Lepiej palić fajkę niż czarownice. Rozmowy przeprowadziła znana dziennikarka Katarzyna Kolenda-Zaleska (Fakty TVN).

Dialog, w którym refleksja przeplata się z anegdotą, wprowadza w najważniejsze wątki nauczania i działalności Jana Pawła II, a przy okazji staje się pasjonującą rozmową o sprawach wiary.

Obecne wydanie zostało wzbogacone o nowy wstęp oraz obszerną rozmowę na temat dziedzictwa i świadectwa, jakie pozostawił nam Papież, przeprowadzoną po jego śmierci.

Polecane bestsellery

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

A jednak nie takie trudne...?

2015-08-11 Spuścizna, jaką pozostawił po sobie papież Jan Paweł II w postaci czternastu encyklik, to wielki dar, ale i wielkie wyzwanie. Jak mu podołać, jak je zrozumieć? W rozmowie z Katarzyną Kolendą-Zaleską ks. Adam Boniecki MIC próbuje nieco przybliżyć przesłanie każdej z encyklik.
76 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 46 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.