Walizki hipochondryka - okładka


Mariusz Sieniewicz

Walizki hipochondryka

Oprawa miękka
Liczba stron: 272
Wydawnictwo: Znak
34,90 15,71

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

Błogosławiony niech będzie dżin uwolniony z ampułki!

Każdy nieszczęśliwie zakochany w swoich chorobach wcześniej czy później trafia w ręce chirurga. Jeśli wychodzi spod noża cało, to tylko po to, by stanąć oko w oko z bandą handlującą na oddziale ruskim dolarganem i sprowokować bunt wszystkich cierpiących. Jeśli przeżyje, śmierć westchnie z respektem: „tak, temu jednemu nie dałam rady”.

W „Walizkach hipochondryka” pojawia się Emil Śledziennik – mężczyzna w wieku kryzysowym, w za krótkiej piżamie, podglądany z odrobiną czułości, goryczy, dużą dawką ironii (podawanej dożylnie) i pełnym rozbawienia dystansem. Przy życiu trzymają go trzy rzeczy: rozpamiętywanie przeszłości, choroba i miłość do pewnej kobiety, o której mówi wyłącznie na klęczkach.

To powieść dla prawdziwych twardzieli o słabych nerwach, którzy banał egzystencji traktują jako jedną z najwyższych form okrucieństwa.

Materiały o książce

Eliza Szybowicz

Mistrz hipochondrii i barokowej metafory – zostaje zdegradowany do roli pacjenta w szpitalu zwanym Polską. Na diecie z dożylnego ketonalu i wspomnień snuje groteskowy monolog o upokorzeniu i miłości, bólu i zbawczej anestezji, dostosowaniu i rewolcie. Gada, roi, kocha, a smutna podróż w jedną stronę staje się galopadą w wielu kierunkach. NFZ powinien to refundować!

Recenzje

Szpitalny misz-masz

23 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 8 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna
Mariusz Sieniewicz to pochodzący z Olsztyna autor siedmiu książek Na podstawie czterech z nich zrealizowano spektakle teatralne we Wrocławiu, Olsztynie oraz Katowicach. Jest także współtwórcą pisma literackiego „Portret", które wydawane było w latach 1995-2010 (łącznie 29 numerów). „Walizki hipochondryka" wydane zostały w sierpniu 2014 roku nakładem wydawnictwa Znak. Przyjrzyjmy się więc bliżej siódmej z kolei książce autorstwa Mariusza Sieniewicza. › rozwiń tekst...

Ukochany Sieniewicz.

75 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 55 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna
Bohater najnowszej książki Sieniewicza - hipochondryk Emil Śledziennik leży w szpitalu, gdzie dzieje się akcja powieści. › rozwiń tekst...

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...