Westerplatte Misja Specjalna - okładka


Andrzej Drzycimski

Westerplatte Misja Specjalna

Oprawa twarda
Liczba stron: 160
Wydawnictwo: Oficyna Gdańska
46,00

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

 

Książka ukazuje się z okazji siedemdziesiątej rocznicy obchodów zakończenia II wojny światowej i będzie ważnym głosem w dyskusji na temat roli Gdańska w historii tej wojny, skierowanym do jak najszerszego kręgu odbiorców, zwłaszcza ludzi młodych.

Autor podkreśla, że kompania wartownicza Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte w Wolnym Mieście Gdańsku była jedynym pododdziałem Wojska Polskiego w II RP poza granicami naszego państwa i można ją przyrównywać do oddziałów specjalnych tworzonych w miejscach największych zagrożeń przez współczesne armie świata.W epilogu autor opisuje losy obrońców Westerplatte w czasie okupacji niemieckiej i po wojnie oraz ukazuje wykorzystanie ich legendy w propagandzie PRL.

Książka jest bogato ilustrowana polskimi i niemieckimi fotografiami archiwalnymi. Jej autor, Andrzej Drzycimski, bada historię Westerplatte od ponad trzydziestu i uzyskał na tym polu imponujące rezultaty.„Westerplatte. Misja specjalna” może odegrać ogromną rolę w rozprawie ze stereotypami i przekłamaniami na ten temat wydarzeń i legendy Westerplatte, dla wielu zaś będzie okazją do pierwszego zetknięcia się z tą tematyką.

Recenzje

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...