Maluch - Przemysław Semczuk | okładka

Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2014-10-06

ISBN: 978-83-240-3236-5

Opracowanie graficzne: Oksana Shmygol

Liczba stron: 272

Wydawnictwo: Znak

Format: 165x215

Cena katalogowa: 39,90 zł

39,90 zł 26,99 zł


Opis

Wielki żywot małego fiata!

Nie był szybki jak porsche ani przestronny jak ford, ale pokochały go miliony Polaków. Jeździł nim Pawlak w „Nie ma mocnych” i „Czterdziestolatek” inżynier Karwowski. Doskonale sprawdzał się jako milicyjny radiowóz oraz samochód dostawczy, gdy akurat „rzucili” pralki. Na wakacje nad Bałtyk i do Bułgarii woził całe rodziny, a trójkę marzycieli z Krakowa zabrał w zwariowaną podróż dookoła świata. Fiat 126p, popularne „toczydełko”, to członek wielu polskich rodzin. To symbol wszystkiego, co w PRL-u wzniosłe i marne zarazem. Samochód – legenda.

Skąd się wziął? Jakie plany miała wobec niego władza? Jak zdobywano na niego talony, a jak deficytowe części, gdy się psuł? I jaki spotkał go koniec?

W pierwszej, pełnej anegdot i ciekawostek biografii Malucha Przemysław Semczuk opowiada nieznaną historię złotego dziecka polskiej motoryzacji. Bogato ilustrowane wydanie zabiera czytelników w podróż do czasów młodości – własnej lub rodziców.

Idealny prezent nie tylko dla fanów motoryzacji.

Polecane bestsellery

Poznaj wielki żywot małego fiata!

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Przedmiot pożądania.

2014-10-22 Euforia - to słowo najlepiej opisuje atmosferę jaka panowała w społeczeństwie w chwili prezentacji fiata 126p.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.