Koń Pana Boga. Szkoła bezbożników  - okładka


Wilhelm Dichter

Koń Pana Boga. Szkoła bezbożników

Oprawa twarda
Liczba stron: 388
Wydawnictwo: Znak
39,00 27,30

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

 

Nowe wydanie dwóch powieści Wilhelma Dichtera - tym razem w jednym tomie i z fotografiami z archiwum autora.
Koń Pana Boga jest opartym na wątkach autobiograficznych literackim debiutem autora. Wojna, okupacja i początki nowej władzy w Polsce zostają tu przedstawione z punktu widzenia żydowskiego dziecka. Akcja Szkoły bezbożników rozgrywa się na przełomie lat 40. i 50. Nastoletni już bohater, przeżywający okres fascynacji komunizmem, styka się z krańcowymi opiniami wrogów i budowniczych nowego ustroju. Jego postępująca indoktrynacja zostaje nieoczekiwanie zahamowana, gdy do głosu dochodzi miłość.
Proza Dichtera - oszczędna, pozbawiona emocjonalnych komentarzy i moralistycznych ocen - jest zarazem świadectwem mrocznych czasów i zajmującą opowieścią o dojrzewaniu.
Obie powieści znalazły się w ścisłym finale Nagrody Nike w 1997 i 2000 roku, a Koń Pana Boga został też wyróżniony Nagrodą Fundacji Kultury w 1996 roku.

Wilhelm Dichter urodził się w 1935 roku w rodzinie żydowskiej w Borysławiu. Tam przeżył wojnę. Pod koniec 1944 roku przyjechał na teren obecnej Polski, gdzie ukończył studia i pracował naukowo. W 1968 roku wyemigrował z rodziną do USA. Mieszka w pobliżu Bostonu.

Recenzje

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...