Zakochany mnich. Biografia o. Leona Knabita - Paweł Zuchniewicz | okładka
Znak

Zakochany mnich. Biografia o. Leona Knabita Paweł Zuchniewicz

Oprawa twarda

Pierwsze wydanie: 2014-12-01

ISBN: 978-83-240-3185-6

Opracowanie graficzne: Agnieszka Kucharz-Gulis

Liczba stron: 352

Wydawnictwo: Znak

Format: A5 (144x205)

Cena katalogowa: 34,90 zł

34,90 zł 15,71 zł


Opis

Odkryj sekret szczęśliwego życia

Zakonnik z „sercem jak tramwaj”, wieczny optymista, z dystansem do siebie, ale nie do innych – ojciec Leon Knabit – jeden z najbardziej znanych i lubianych zakonników w Polsce.
Jest kapłanem od ponad 60 lat, mnichem, który żyje zgodnie z surową regułą św. Benedykta, a przecież poczucia humoru mogliby pozazdrościć mu najwięksi komicy.

Ojciec Leon prowadził telewizyjny talk-show, opublikował kilkadziesiąt książek, dla wielu jest duchowym autorytetem - a jednocześnie, to, co najważniejsze w życiu, odkrył w klasztornej celi.

Jaka jest jego recepta na szczęście?

„Zakochany mnich” to historia niezwykłego człowieka przez całe życie niestrudzenie szukającego woli Bożej. Autor opowiada o dzieciństwie, rodzinnych i koleżeńskich relacjach, dramatycznych doświadczeniach czasu okupacji, ofiarnej posłudze kapłańskiej i decyzji o związaniu swojego życia z klasztorem benedyktynów w Tyńcu.

Ojciec Leon Knabit zakochał się w Bogu i nigdy nie porzucił tej miłości.

Polecane bestsellery

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Wspaniała książka z masą pozytywnej energii

2015-02-11 Zakochany mnich to wspaniała, przezabawna, ciepła, sympatyczna i niezwykle mądra lektura. Jej bohater, sędziwy (26.12.2014 roku skończył 85 lat), pogodny mnich z Tyńca, który głosząc treści życiowe i ewangeliczne został blogerem 2011 roku (tak, prowadzi własny blog) po raz kolejny mnie urzekł i sprawił, iż spotkanie z nim zakończyłam z wieloma przemyśleniami i uśmiechem na twarzy oraz przeogromną masą pozytywnej energii.
90 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 75 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Niezwykły człowiek

2015-01-13 Pierwszy raz spotkałam się z ojcem Leonem Knabitem, kiedy jako ojciec Leon zawodowiec prowadził niezwykłe rozmowy z ludźmi w stacji Religia tv. Jego podejście do życia, umiejętność słuchania i zadawania pytań zupełnie mnie zaskoczyła. Chciałam poznać go bliżej i dzięki tej biografii miałam ku temu okazję. Tylko się utwierdziłam w przekonaniu, że jest to niezwykły człowiek, o którym warto mówić i którego warto słuchać.
94 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 73 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Inspiracja

2015-01-13 Zakochany mnich" inspiruje do miłości, wiary i radości z każdego dnia wszystkich, którzy zechcą z nim obcować. Paweł Zuchniewicz opisał życie ojca Leona Knabita w mistrzowski sposób. Żywiołowa, pełna energii narracja idealnie odzwierciedla charakter i usposobienie ojca Leona w życiu.
95 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 78 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.