Zaginiona dziewczyna  - okładka


Gillian Flynn

Zaginiona dziewczyna

Tłumaczenie: Magdalena Koziej
Oprawa twarda
Liczba stron: 652
Wydawnictwo: Burda Publishing Polska
39,90 23,06

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

Mroczny thriller z wyrafinowaną intrygą

Jest upalny letni poranek, a Nick i Amy Dunne obchodzą właśnie piątą rocznicę ślubu. Jednak nim zdążą ją uczcić, mądra i piękna Amy znika z ich wielkiego domu nad rzeką Missisipi. Podejrzenia padają na męża. Nick coraz więcej kłamie i szokuje niewłaściwym zachowaniem. Najwyraźniej coś kręci i bez wątpienia daleko mu do wymarzonego ideału – ale czy rzeczywiście jest zabójcą? Z siostrą Margo u boku próbuje udowodnić swoją niewinność. Jednak jeśli Nick nie popełnił zbrodni, co się stało z jego cudowną żoną.

„Zaginiona dziewczyna” to wartki, piekielnie mroczny thriller z wyrafinowaną intrygą. Gillian Flynn z właściwą sobie znajomością ludzkiej psychiki stworzyła powieść o małżeństwie, w którym bardzo źle się dzieje. Książka natychmiast podbiła serca krytyków i czytelników i przeniesiono ją na ekran w reżyserii Davida Finchera.

Gillian Flynn zadebiutowała powieścią „Ostre przedmioty”, którą obsypano najważniejszymi nagrodami literackimi na świecie i znakomitymi recenzjami. Kolejna książka „Mroczny Zakątek” była bestsellerem „New York Timesa”. Trafiła do finału Ian Fleming Steel Dagger Award oraz na listy najlepszych książek. Pisarkę uhonorowano prestiżową Quill Award za najlepszy thriller roku.

Materiały o książce

The Chicago Tribune

„Wciąga i zmusza do czytania z siłą czystego, lecz wstrętnego narkotyku”.

Financial Times

„Autorka na nowo odkrywa małżeństwo jako baśń o cynicznej symbiozie.
Przeczytaj i pozostań singlem!”.

Recenzje

Gillian Flynn, „Zaginiona dziewczyna”

33 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 27 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

„Zaginiona dziewczyna” to trzeci kryminał/thriller psychologiczny amerykańskiej pisarki Gillian Flynn.

W jej nowej książce poznajemy małżeństwo Nicka i Amy Dunne’ów. Kim są? Nick jest przystojnym, nieco ponurym mężczyzną pochodzącym z przeciętnej rodziny. Amy natomiast to piękna, trochę miałka dziewczyna z bogatej rodziny, która uczyniła z niej swoja muzę, „niezwykłą Amy”, bohaterkę literacką. Małżeństwo najpierw mieszkało w Nowym Jorku, ale ze względu na kryzys musieli się przeprowadzić do rodzinnego miasteczka Nicka w Missouri. Nick pragnął również zaopiekować się niedomagającą matką. Na miejscu postanowił razem z siostrą otworzyć bar. Amy natomiast aklimatyzuje się do nowej sytuacji i miejsca. Małżeństwo oczekuje kolejnej, piątej już rocznicy ślubu. Ale w ten dzień Amy znika. Nick za to staje się pierwszym podejrzanym. A fakt, że jego żoną była „niezwykła Amy”, ideałem i wzorem dla wielu dziewcząt, sprawił, że wydarzeni nie mogło uniknąć szerszego rozgłosu w mediach. I tak Nick musi stanąć przed dziesiątkami rządnych sensacji dziennikarzy.

Fabuła jest świetnie przemyślana. Pełna zaskakujących zwrotów akcji, które co rusz zmieniają nastawienie czytelników do poszczególnych postaci. Powieść można podzielić na trzy części. Pierwsza, to perspektywa Nicka. Śledzimy jego myśli i wydarzenia tuż po zaginięciu żony, które przeplatane są z fragmentami pamiętnika Amy. Dzięki pamiętnikowi dowiadujemy się o tym, jak oboje się poznali i zakochali w sobie, a później wzięli ślub. Jednak zauważamy  również, że coś jest nie tak. Ktoś kłamie, coś jest niedopowiedziane. Pojawiają się pierwsze zgrzyty pomiędzy wersją Amy i Nicka. 

› rozwiń tekst...

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...