Powolny człowiek - John Maxwell Coetzee  | okładka
Znak

Powolny człowiek John Maxwell Coetzee

Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2006-10-17

ISBN: 83-240-0720-2

Opracowanie graficzne: Witold Siemaszkiewicz

Tytuł oryginalny: Slow man

Liczba stron: 260

Wydawnictwo: Znak

Format: 125 x 195 mm

Cena katalogowa: 35,00 zł

Tłumaczenie: Magdalena Konikowska

35,00 zł 23,80 zł


Opis

Kiedy w życiu mężczyzny pojawiają się dwie kobiety i grzeszna namiętność, musi on dokonać wyboru

Paul Rayment, emerytowany fotograf, traci nogę w ulicznym wypadku. Wydarzenie to dramatycznie zmienia myślenie i codzienne funkcjonowanie starszego człowieka. Zdeklarowany samotnik, odwieczny dziwak, staje się uzależniony od pomocy opiekunki, niezwykle witalnej Marianny, która wnosi w jego życie dawno zapomniane uczucia, ciepło i kobiecość. Rodzące się emocje naruszają utrwalone relacje. Wszystko komplikuje się dodatkowo, gdy o prawo do bycia u boku mężczyzny zaczyna walczyć inna kobieta – błyskotliwa i tajemnicza Elizabeth Costello.

Literatura z rabatem

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Studium przemiany

2010-01-19 Pochodzący z RPA pisarz o niemiecko-brytyjskich korzeniach jest w Polsce mało znany. Zadebiutował w 1974 r. Sławę przyniosła mu powieść „Czekając na barbarzyńców". Jako jedyny pisarz zdobył dwa razy Nagrodę Brokera. W powieści „Hańba" podjął problem apartheidu. W utworach „Życie i czas Michaela K.", „W sercu kraju" i „Foe" pisał o samotności w różnych aspektach. W „Mistrzu z Petersburga" opisał zmyślony epizod z życia Dostojewskiego. Studiował literaturę na uniwersytetach w Kapsztadzie i Nowym Jorku. Pracował jako programista komputerowy. Osiedlił się w Australii. John Maxwell Coetzee uchodzi za osobę skromną i wyjątkowego samotnika, szerokim łukiem omijającego media i salony literackie. W 2003 roku został Uhonorowany Nagrodą Nobla.
146 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 89 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Studium męskiej psychiki

2009-12-21 Paul Rayment - 60-letni, emerytowany fotograf, jest rozwiedziony, w samotności prowadzi dość monotonny tryb życia. To właśnie tytułowy powolny człowiek. Ale dlaczego powolny? Jego spokojną dotąd egzystencję pewnego grudniowego dnia zakłóca - i to w dość brutalny sposób - wypadek, w rezultacie którego traci jedną nogę. Odtąd staje się powolny w sensie ruchowym i jednocześnie uzależniony od przydzielonej mu opiekunki. I w tym miejscu zaczyna się historia opowiedziana przez laureata Literackiej Nagrody Nobla z roku 2003.
144 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 95 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.