Klucz do północy  - okładka


Dean Koontz

Klucz do północy

Broszurowa ze skrzydełkami
Liczba stron: 480
Wydawnictwo: Albatros
36,00 24,58

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

Thriller szpiegowski o kontrolowaniu ludzkich umysłów

Czy Joannie uda się odzyskać wymazaną hipnozą przeszłość?

Joanna Rand jest piosenkarką i właścicielką nocnego klubu w Kioto. Pewnego wieczoru w jej klubie zjawia się Alex Hunter, prywatny detektyw z Chicago, który rozpoznaje w niej zaginioną przed dwunastu laty Lisę Chelgrin, córkę amerykańskiego senatora.

Joanna nie potrafi przypomnieć sobie swojego poprzedniego życia. Za namową Alexa oraz swojej przyjaciółki udaje się do psychiatry, który za pomocą hipnozy ma przywrócić jej wspomnienia.

Okazuje się, że Joanna była już poddana podobnej kuracji. Ktoś za pomocą serii zabiegów hipnotycznych usunął z jej pamięci całą przeszłość i nadał jej całkiem nową tożsamość oraz wspomnienia. By nikt nie odkrył prawdy o przeszłości Joanny, wmówiono jej także, że nie może się związać na stałe z żadnym mężczyzną. Aby odnaleźć rozwiązanie zagadki zmiany tożsamości Joanny, kobieta wraz z Alexem udają się do Londynu, a następnie podążają tropem psychiatry, który przeprowadzał zabiegi hipnotyczne, do Szwajcarii.

Okazuje się, że przeszłość dziewczyny jest o wiele bardziej skomplikowana niż ta w powracających wspomnieniach.

Dean Koontz - jeden z najpopularniejszych współczesnych autorów amerykańskich,. Do tej pory sprzedał 450 milionów egzemplarzy swoich książek.

Należy do niezwykle płodnych pisarzy - jego dorobek to kilkadziesiąt powieści oraz liczne opowiadania, wydane również pod pseudonimami.

Do jego najpopularniejszych powieści (w większości zekranizowanych) należą: „Opiekunowie”, „Intensywność”, „Przepowiednia”, „Odd Thomas”, „Dobry zabójca”, „Prędkość”, „Mąż”, „Recenzja”, „Bez tchu”, „Co wie noc”, „Dom śmierci”, „Apokalipsa Odda”.

Materiały o książce

Zapraszamy na profil autora na Facebooku!


Życie i twórczość Deana Koontza

Recenzje

„Klucz do północy", Dean Koontz

38 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 33 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna
Dean Ray Koontz zasila grono amerykańskich pisarzy gatunku horroru i thrilleru. Autor wielokrotnie zmieniał i tworzył sobie nowe pseudonimy, pod którymi publikował książki. Lista jest dość długa, znajdziemy na niej nazwiska takie jak: Leigh Nichols, K.R. Dwyer, Deanna Dwyer, John Hill, Owen West, David Axton, Brian Coffey, Anthony North, Aaron Wolfe, Richard Paige, Leonard Chris i tak dalej. Każdy pseudonim łączył z innym gatunkiem czy tematem opowieści. Dla przykładu, Deanna Dwyer był zarezerwowany dla gotyckich romansów, John Hill pojawiał się w opowieściach o tematyce okultystycznej, Aaron Wolfe to gatunek science fiction, Owen West to klasyczne powieści grozy. › rozwiń tekst...

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...