Góra bezprawia - okładka


John Grisham

Góra bezprawia

Oprawa twarda
Liczba stron: 480
Wydawnictwo: Albatros
44,90 32,40

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

Nowa powieść niekwestionowanego mistrza gatunku thrillera prawniczego

Nowa powieść niekwestionowanego mistrza gatunku thrillera prawniczego - Johna Grishama, który powraca w swoim najlepszym stylu.

Samantha Kofer, młoda adwokatka, w wyniku kryzysu wywołanego upadkiem banku Lehman Brothers traci pracę w wielkiej korporacji prawniczej w Nowym Jorku. Ląduje na dalekiej prowincji w miasteczku Brady w Wirginii. Dla zachowania ubezpieczenia społecznego, podejmuje bezpłatną pracę w Górskiej Klinice Pomocy Prawnej. Tam służy pomocą prawną biednym mieszkańcom krainy węgla.

Samantha, wyrwana z korporacyjnego środowiska prawniczego, po raz pierwszy w swej zawodowej karierze styka się ze zwykłymi ludźmi i ich problemami. Jej głównymi klientami są chorujący na pylicę górnicy, którym nieuczciwe kopalnie próbują odmawiać należnych im zasiłków.

W imieniu mieszkańców przeciwko wielkim firmom węglowym występuje również Donovan, prowadzący w Brady jednoosobową kancelarię prawniczą. Szykuje się wielki proces w obronie praw górnika cierpiącego na pylicę, którego pozbawiono należnego mu zasiłku. Przeciwstawienie się potentatom okazuje się jednak trudniejsze i bardziej niebezpieczne niż wydawało się na początku.

John Grisham (ur. w 1955 r. w Jonesboro) – amerykański pisarz, autor thrillerów prawniczych i kryminałów. W 1988 pojawił się jego pierwszy sądowy thriller „Czas zabijania”, później „Firma”. W 1992 roku wydał najbardziej znaną powieść, „Raport Pelikana”.

Materiały o książce

Zapraszamy na profil autora na Facebooku!

 


Trailer książki

Recenzje

„Góra bezprawia", John Grisham

39 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 32 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna
John Grisham jest amerykańskim pisarzem, którego czytelnicy najczęściej kojarzą z thrillerami i kryminałami prawniczymi. Jest autorem dziesiątek powieści, które zainspirowały filmowców i zostały przeniesione na ekrany kin i telewizorów. Wszystkie jego książki doczekały się przekładu na język polski, więc polscy czytelnicy mają z czego wybierać. › rozwiń tekst...

Thriller zaangażowany

47 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 36 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna
„Góra bezprawia" to najnowsza powieść niekwestionowanego mistrza thrillera prawniczego - Johna Grishama - który powraca w najlepszym stylu. › rozwiń tekst...

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...