Znikasz - Christian Jungersen | okładka

Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2015-07-27

ISBN: 978-83-240-2723-1

Tytuł oryginalny: You Disappear

Liczba stron: 464

Wydawnictwo: Znak literanova

Format: 135x210

Cena katalogowa: 37,90 zł

Tłumaczenie: Mateusz Borowski

37,90 zł 16,99 zł


Opis

Nowe odkrycie w literaturze skandynawskiej

Czy o tym, kim jesteśmy, decydują jedynie procesy neurobiologiczne, zachodzące w naszym mózgu?

Mia cieszyła się, kiedy jej mąż znów zaangażował się w ich związek, który jeszcze niedawno przechodził poważny kryzys. Jednak gdy Frederik podczas rodzinnych wakacji doznaje ataku nerwowego, okazuje się, że powodem zmian jego osobowości jest guz mózgu. Wkrótce wychodzi na jaw, że mężczyzna w tajemnicy przed rodziną dopuścił się milionowych oszustw.

Kobieta musi teraz chronić siebie i syna przed mężem, który zmienia się w nieobliczalną, obcą osobę. Obsesyjnie śledzi wyniki najnowszych badań neurologicznych, próbując zrozumieć, jak to możliwe, że mężczyzna, z którym tworzyła wieloletni związek, mógł stać się kimś zupełnie innym. Szuka odpowiedzi na pytanie, z kim tak naprawdę spędziła trzy ostatnie lata, najszczęśliwsze w ich małżeństwie.

Polecane książki z rabatem do 50%

„Midtjyllands Avis”

Czy rzeczywiście posiadamy duszę – czy może nasza osobowość jest jedynie splotem neuronów, świetlistych plamek na ekranie rezonansu magnetycznego? Jungersen dociera do najgłębszych zakamarków natury ludzkiej, oferując nam lekturę niezwykle wartościową i skłaniającą do myślenia.

„Politiken”

Christian Jungersen z niemal perwersyjną precyzją portretuje najdrobniejsze gesty bohaterów, dotykając najważniejszych pytań o znaczenie takich zjawisk jak miłość, dusza, wolna wola, wina i odpowiedzialność, wierność i zdrada.

Christian Jungersen o swojej książce

Specjalnie dla polskich czytelników

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Co steruje naszym życiem?

2016-04-18 Mieszkała z nim pod jednym dachem, kochała go, ale on nagle... ZNIKNĄŁ. Zniknięcie męża Mii nie było jednak dosłowne - zniknął, ale pojawił się w nowej postaci! Tak jak kostka lodu na mojej dłoni zaczęła się topić i przemieniać w wodę... On wciąż z nią mieszka, je śniadania i rozmawia, jednak już nie jako człowiek, któremu obiecywała miłość przed ołtarzem. Zmieniła mu się osobowość, utracił umiejętność empatii, zmienił przyzwyczajenia, stał się agresywny, a nawet zmienił ton głosu... Przestał być tym samym człowiekiem - wcześniejszy Frederik zniknął, a w jego miejscu pojawił się nowy, obcy mężczyzna!
56 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 35 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

dr Joanna Heidtman o "Znikasz"

2015-08-04 Ciekawa powieść. Ale ciekawa nie tylko ze względu na fabułę i akcję. Ciekawa dlatego, że skłania nas do zadania sobie „niebezpiecznych" pytań: Kim jestem? Jeśli zazwyczaj jestem pełen energii, radosny i empatyczny, ale któregoś dnia dnia staję niecierpliwy, gadatliwy i arogancki, ponieważ mój mózg został „nakarmiony" innymi neuroprzekaźnikami, czy to oznacza, że naprawdę stałem się inną osobą? Co dzieje się z naszym „starym" ja, kiedy pojawia się nowe? Kiedy jesteśmy „prawdziwi"?
85 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 73 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Jacek Santorski o książce

2015-07-28 Książka "Znikasz" Christiana Jungersena stała się światowym bestsellerem nie tylko dlatego, że autor w porywającej fabule „przemycił" wiedzę trudno jeszcze dostępną: najnowsze odkrycia neuroscience, nauki o tym, jak działa mózg - ośrodek naszych emocji i osobowości - gdy zachodzą w nim pourazowe zmiany.

 

84 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 71 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.