Dziewczyna z zegarem zamiast serca - okładka


Peter Swanson

Dziewczyna z zegarem zamiast serca

Oprawa miękka
Liczba stron: 320
Wydawnictwo: Albatros
32,90 22,46

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

Kim była dziewczyna, którą George tak bardzo pokochał i dlaczego zniknęła bez śladu?

George po raz pierwszy spotkał Lianę Decker, gdy miała osiemnaście lat. Była studentką pierwszego roku college’u w Sweetgum na Florydzie. Przez cały semestr byli nierozłączni. Kiedy więc otrzymał wiadomość, że w Święta Bożego Narodzenia Liana popełniła samobójstwo, był zdruzgotany.

Gdy jednak odwiedził jej zrozpaczonych rodziców, zorientował się, że stojące na kominku zdjęcie ich córki nie przedstawia Liany, którą znał. Kim więc była dziewczyna, którą tak bardzo pokochał i która tak nagle zniknęła?

Niespodziewanie, po dwudziestu latach, w pewien zwyczajny piątkowy wieczór, George w pięknej kobiecie, która zjawia się w barze, rozpoznaje swoją dawną miłość, która zniknęła kiedyś bez śladu…

Peter Swanson - autor dwóch powieści „Dziewczyny z zegarem zamiast serca” oraz „The Kind Worth Killing”. Jego poematy, opowieści i recenzje ukazały się w takich gazetach jak: ‘The Atlantic’, ‘Asimov’s Science Fiction’, ‘Epoch’, ‘Measure’, ‘Notre Dame Review’, ‘Soundings East’ i ‘The Vocabula Review’. Swanson został również wyróżniony nagrodami poetyckimi od ‘The Lyric’ i ‘Yankee Magazine’.

Mieszka z żoną i kotem w Somervoille w Massachusetts.

Materiały o książce


Trailer książki


Autor w rozmowie o książce

Zapraszamy na profil autora na Facebooku

Recenzje

Tajemnicza kobieta i znudzony życiem księgowy

42 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 38 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna
Peter Swanson napisał kilka tekstów, krótszych form, ale tak naprawdę, dopiero niedawno rozpoczął swoją pisarską podróż. Spod jego ręki wyszły dotąd dwie książki, ale tylko jedna doczekała się przekładu na język polski. Chodzi o książkę o charakterze kryminalnym, „Dziewczyna z zegarem zamiast serca". › rozwiń tekst...

Tik-tak… Tik-tak…

52 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 32 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

„Dziewczyna z zegarem zamiast serca” – debiutancka powieść Petera Swansona – to stanowiący całkiem niezłą literacką zabawę klasyczny kryminał w stylu noir podlany romantycznym sosem, z delikatną nutą pulp fiction.

Jeśli istnieje ofiara idealna, w której piękna i bezwzględna femme fatale mogłaby zatopić swoje ostre kły, to zdecydowanie jest to główny bohater „Dziewczyny z zegarem zamiast serca” – George Foss. Mężczyzna zbliża się do nieubłaganej granicy 40 lat, jest znudzony życiem i czuje się, jakby cały jego świat powoli „tracił wszystkie kolory”.

Już dwadzieścia lat minęło odkąd zniknęła jego największą miłość, którą poznał podczas studiów. Był pewien, że szukał jej już wszędzie. Potem wmówili mu, że popełniła samobójstwo. Był przecież na jej pogrzebie. Zapewne domyślacie się już, jak wielkie będzie zdziwienie naszego bohatera, kiedy okaże się, że pewnego sierpniowego wieczora spotka ją w knajpie, w Bostonie…

› rozwiń tekst...

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...