Bajki, które zdarzyły się naprawdę - okładka


Anna Moczulska

Bajki, które zdarzyły się naprawdę

Liczba stron: 320
Wydawnictwo: Znak literanova
39,90 17,96

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

Anna Moczulska opisuje historie kobiet, w których życiu bajkowe scenariusze wydarzyły się naprawdę.

Choć może to was zaskoczyć, należały do nich między innymi caryca Katarzyna I, Anna Jagiellonka, Maria Tudor, Barbara Radziwiłłówna, Joanna Szalona czy Elżbieta Bawarska (zwana Sissi).

Niektóre z nich, niczym Śnieżki, musiały stawić czoła Złym Macochom. Losy innych, jak u Kopciuszka, odmieniły się nagle jak za machnięciem czarodziejskiej różdżki. A jeszcze inne, niby Śpiące Królewny, późno obudziły się do życia i królowania.

I żyły długo i szczęśliwie… choć nie zawsze.

Zdaniem autorki najciekawsze w historii kobiet są zagadki i tajemnice. W swojej książce stara się rozwikłać wiele z nich, docierając do nieznanych i zaskakujących faktów z życia bohaterek.

Anna Moczulska – autorka poczytnego bloga „Kobiety i historia”, na którym opisuje mniej znane, ale nie mniej ciekawe oblicza historii. Nie ma tu rozległych relacji z przebiegu bitew czy kłótni królów i papieży. To historia z ludzką – a przede wszystkim kobiecą – twarzą.

Annę Moczulską pasjonuje historia z krwi i kości. „Bajki, które zdarzyły się naprawdę” to książka, dzięki której wybitne kobiety ­– zarówno te bardziej znane jak Katarzyna Wielka lub Barbara Radziwiłłówna, czy te mniej, jak córki królowej Bony – stają się nam bliskie, bo dzieli nas od nich jedynie upływ czasu.

Ewa Stachniak, autorka książki „Katarzyna Wielka. Gra o władzę”

Recenzje

Historia dla każdego

59 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 48 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna
Moje pierwsze spotkanie z książką Znak Literanova i takie udane! Autorka prowadzi blog Kobiety i Historia (http://kobietyihistoria.blogspot.com/). Jest to napisana barwnym językiem opowieść o kobietach. Ucieszyłam się, że wspomniano nasze Jagiellonki, żony Piastów, że cofnięto się aż do średniowiecza, nie zatrzymując na modnych obecnie Tudorach. › rozwiń tekst...

Gorąco polecam, świeży pomysł i doskonałe wykonanie

68 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 50 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna
Że historia może być pasjonująca, wcale nie trzeba mnie przekonywać, bo to już odkryłam i wiem. Że na kartach jej dziejów łatwo znaleźć biografie, które można przedstawić jako pociągającą powieść czy znakomity scenariusz filmowy, tego również mam świadomość. › rozwiń tekst...

Piękna historia płci pięknej

74 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 46 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna
Historia w szkole to nuda. Straszna. Tylko wojny, polityka i mniej lub bardziej twardzi mężczyźni. Jeśli jednak chcielibyście dowiedzieć się coś niecoś o kobietach i to na dodatek tego, czego żaden nauczyciel w szkole ani żaden podręcznik, a nawet żadna zwykła książka wam nie powiedzą, powinniście sięgnąć po tę książkę! › rozwiń tekst...

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...