Jak złapać rosyjskiego szpiega. Prawdziwa historia zwykłego Amerykanina, który został podwójnym agentem - Naveed Jamali, Ellis Henican | okładka
Znak literanova

Jak złapać rosyjskiego szpiega. Prawdziwa historia zwykłego Amerykanina, który został podwójnym agentem Naveed Jamali, Ellis Henican

Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2015-09-07

ISBN: 978-83-240-3508-3

Tytuł oryginalny: How to Catch a Russian Spy. The True Story of an American Civilian Turned Double Agent

Liczba stron: 368

Wydawnictwo: Znak literanova

Format: 144x205

Cena katalogowa: 39,90 zł

Tłumaczenie: Mariusz Gądek

39,90 zł 17,96 zł


Opis

ZWYKŁY CHŁOPAK KONTRA NIEBEZPIECZNI AGENCI MOSKWY Prawdziwa historia cywila uwikłanego w wojnę wywiadowczą

Przez trzy lata Naveed szpiegował na rzecz Rosjan, wymieniając pendrive’y z ściśle tajnymi informacjami na wypchane gotówką koperty. Sprzedawał sekrety USA przy stolikach w hałaśliwych restauracjach i na opustoszałych parkingach.
A przynajmniej tak myśleli Rosjanie…


W rzeczywistości był podwójnym agentem ściśle współpracującym z FBI. Nie dysponował wcześniej żadnym doświadczeniem. Wszystko, co wiedział o pracy w kontrwywiadzie, pochodziło z książek, filmów i seriali. Mimo to sprawnie odnalazł się w roli szpiega. Kiedy zrobiło się naprawdę gorąco, stało się jasne, że jego operację trzeba zakończyć. W wojnie nerwów wygra on, zwykły chłopak z przedmieścia, albo niebezpieczni agenci Moskwy.

Zimna wojna wcale się nie skończyła. Gra o dominację na świecie przeszła w nową, bardzo intensywną fazę, o czym nie zdajemy sobie sprawy. Książka Jamali Naveeda odsłania kulisy operacji, których powodzenie przesądza o światowym pokoju.

Polecane bestsellery

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Misja Szpieg/Misja Pisarz

2016-02-16 Dlaczego "Misja Szpieg"/ "Misja Pisarz"?

Abstrahując zupełnie od tytułu książki jak i od jej fabuły - mam wrażenie, że dostajemy więcej "Misji" niż "Szpiega" i "Pisarza". Misja polega na "CHCĘ", a nie na "POTRAFIĘ". Spodziewałam się porywającej powieści z wartką akcją i to był mój błąd. Dostajemy mniej więcej (raczej mniej) to, co powinniśmy - fakty.

56 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 36 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Chłopak, który został szpiegiem!

2016-01-13 „Jak złapać rosyjskiego szpiega. Prawdziwa historia zwykłego Amerykanina, który został podwójnym agentem" to nowość Wydawnictwa Znak, która miała premierę 9 września. "Dałem popalić Rosjanom, pomogłem Ameryce, a przy okazji znalazłem przyjaciół na całe życie." - tak autor - Javeed Jamali - podsumował swoją historię, opisaną na 368 stronach.
66 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 34 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Szpiegowska historia na miarę naszych czasów?

2016-01-12 Być może to moja wina, gdyż spodziewałam się historii szpiegowskiej rodem z Jamesa Bonda, a nie to otrzymałam. Być może należałoby spojrzeć na tę historię od nieco innej strony, a wtedy można byłoby być zachwyconym fabułą.
50 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 37 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.