Uległość - Michel Houellebecq | okładka
WAB

Uległość Michel Houellebecq

Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2015-09-25

ISBN: 978-83-280-2120-4

Liczba stron: 352

Wydawnictwo: WAB

Format: 202x352

Cena katalogowa: 39,99 zł

39,99 zł


Opis

Nowa, wyczekiwana, najbardziej kontrowersyjna powieść tej jesieni!

„Uległość” - książka wydana w dniu zamachu na redakcję „Charlie Hebdo” przedstawia wizję przyszłości zupełnie inną niż dotychczasowe.

Przed wyborami w 2022 roku życie Françoisa wyglądało diametralnie inaczej. Jest docenionym specjalistą od twórczości Jorisa-Karla Huysmansa, wykłada na Sorbonie. Życie upływa mu raczej monotonnie – pisze kolejne artykuły, prowadzi zajęcia na uczelni. Tę monotonię przerywają czasami przelotne romanse, w które się wdaje. Wszystko zmienia się, gdy wybory prezydenckie wygrywa Mohammed Ben Abbes – kandydat Bractwa Muzułmańskiego. François nagle znajduje się w obcej mu rzeczywistości, do której jest zmuszony się przystosować.

Michel Houellebecq, jeden z najbardziej znanych i najbardziej kontrowersyjnych pisarzy na świecie i tym razem zaskakuje. Ten, według niektórych, skandalista i prowokator, dla innych - wrażliwy twórca i pisarz kultowy - ponownie trafnie ujmuje w słowa to, co trapi dzisiejszy świat.

Michel Houellebecq (ur. 1956, La Réunion), właśc. Michel Thomas, francuski pisarz, eseista, poeta i autor piosenek. Sukces przyniosła mu powieść „Cząstki elementarne” (1998). W 2001 r. wydał „Platformę”, której towarzyszył kontrowersyjny wywiad dla miesięcznika „Lire”. Houellebecq nazwał islam „najgłupszą religią świata”. Sama książka dotyczyła turystyki seksualnej w Tajlandii. Oskarżono go o nienawiść rasową i islamofobię, wytyczono mu proces, który ostatecznie wygrał.

7 stycznia 2015 roku we Francji miała miejsce premiera książki „Soumission”, czyli „Uległość”, która była krytykowana jeszcze przez publikacją za uczestniczenie w tworzeniu klimatu islamofobii. Data jej premiery zbiegła się w czasie z zamachem na redakcję Charlie Hebdo w Paryżu. W zamachu tym zginął przyjaciel Houellebecqa, ekonomista Bernard Maris, który opublikował kilka miesięcy wcześniej esej „Houellebecq économiste”.

Polecane książki z rabatem do 55%

Wywiad w France 2 z autorem

Dziennikarze 'l'Obs” i 'Figaro-magazine' o książce

Wywiad z autorem wyemitowany w BBC

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Francuz, Arab, dwa bratanki, czyli dlaczego warto dać się zislamizować

2015-12-28 Uległość jest największym sukcesem komercyjnym Houllebecka. Zawdzięcza to nie tylko poruszanej w niej tematyce (islam, muzułmanie przejmujący władzę we Francji), a odpowiednią koniunkturą. Najnowsza powieść Francuza pojawiła się w odpowiednim czasie na półkach księgarń, tuż po zamachu na redakcję Charlie Heedbo, chwilę przed kryzysem emigracyjnym i zamachem w Bataclan . O ile pisarz nie mógł żadnego z tych przypadków przewidzieć, wiedział z pewnością, że problem islamizacji Europy staję się powoli jednym z najbardziej popularnych, a sprawa uchodźców z krajów muzułmańskich, jedną z najbardziej palących kwestii. Nie wybrał więc tematu swojej książki przypadkowo...
47 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 23 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Najbardziej kontrowersyjna powieść wydana 2015 r. w Polsce!

2015-08-23 Według mojej opinii to będzie najbardziej kontrowersyjna powieść wydana w tym roku w naszym kraju. Michel Houellebecq już dawno temu dał się poznać jako osoba nie bojąca się wygłaszać skrajnych opinii na temat Islamu jako religii i zjawiska społecznego. Nigdy nie ukrywał, ze jest zagorzałym przeciwnikiem Islamu i nazwał tę religię w jednym z wywiadów „najgłupszą religią świata".
65 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 49 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Kupię na 100%

2015-07-02 Ciekawe jaką diagnozę stawia Houellebecq? Nie mogę się doczekać, kiedy ksiazka pojawi się w księgarniach. Kupię ją na 100%.
84 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 52 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.