Nic bardziej mylnego! - Radosław Kotarski  | okładka
Znak literanova

Nic bardziej mylnego! Radosław Kotarski

Pierwsze wydanie: 2015-10-19

ISBN: 978-83-240-3552-6

Liczba stron: 300

Wydawnictwo: Znak literanova

Format: 144x205

Cena katalogowa: 39,90 zł

39,90 zł 26,99 zł


Opis

Pogromca absurdów rozprawia się z popularnymi mitami

Czy faktycznie Napoleon był niski? Czy naprawdę wykorzystujemy tylko 10% możliwości naszego mózgu? Czy rzeczywiście zjadamy kilka pająków rocznie podczas snu? Czy to prawda, że seks przed zawodami odbiera szansę na złoty medal? Czy należy odczekać 48 godzin przed zgłoszeniem zaginięcia osoby?
Nic bardziej mylnego!

RADEK KOTARSKI, twórca POLIMATÓW,
prowadzący jeden z najpopularniejszych kanałów na YouTube,
autor popularnonaukowych programów telewizyjnych,
nieustraszony pogromca absurdów
rozprawia się z PIĘĆDZIESIĘCIOMA POPULARNYMI MITAMI

#POLIMATY #HISTORIA #CIEKAWOSTKI #NAUKA #MITY


Radek Kotarski - popularyzator wiedzy, twórca webshow Polimaty i programów telewizyjnych, gdzie wyjaśnia najdziwniejsze i nieodkryte zjawiska, odpowiada na najbardziej szalone pytania i prowokuje do samodzielnego myślenia.

Polecane bestsellery

Obejrzyj zapowiedź książki

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Mitów już nie ma....

2016-02-15 mity zostały już tylko greckie :)
Biję się w pierś. Radka Kotarskiego nie znałam. Dopiero, gdy wpadła mi w ręce jego książka "Nic bardziej mylnego", dowiedziałam się o istnieniu "Polimatów" - kultowego kanału na YouTube. Lektura tej książki pozwoliła mi więc odnaleźć się w towarzystwie ;) A tak poważnie - ta książka nasunęła mi myśl, że oto mamy do czynienia z nowym Bogusławem Wołoszańskim, który spogląda rewolucyjnie na edukację i wiedzę. Wiedzę podaje lekko i przystępnie. W czasach, gdy mizerne są walory edukacyjne telewizji a internet jest pełen bezwartościowych czy wręcz nieprawdziwych informacji taki człowiek jak Radek Kotarski jest nie do przecenienia. Jedyny rozdział jakiego nie byłam w stanie przebrnąć w tej książce to "Jedz, zwymiotuj, jedz dalej". Opisy były takż rzetelne, że nie dałam rady. Fajna jest bibliografia z tyłu książki, jeśli ktoś chce zgłębiać dalej dany temat. Polecam i dla starszych i dla młodszych.

Książka dla każdego

2016-02-12 Kiedy wpadła mi w ręce książka Radka Koterskiego mogłem spodziewać się mniej więcej co w niej będzie. Autor popularnych Polimatów przedstawia nam 50 popularnych mitów, o których każdy z nas słyszała, a potem rozkłada ten mit na czynniki pierwsze, co w ostatecznym rozrachunku skutkuje obaleniem mitu. Książka jest napisana w bardzo przystępnym języku i czyta się ją bardzo przyjemnie, nie raz uśmiechając się pod nosem.

Zapraszam do przeczytania całej recenzji i obserwacji bloda -> http://przeczytali.blogspot.com/2016/02/nic-bardziej-mylnego-radek-kotarski.html

Nic bardziej mylnego!

2016-02-12 Byłam bardzo ciekawa książki. Znam "Polimaty" na youtube, Podróże z historią w tv; przyszła kolej na książkę.
Książka obala mity krążące w społeczeństwie. Autor dotyka różnych dziedzin i bardzo sprawnie radzi sobie z rozwiązaniem wątpliwości.
Polecam, szczególnie tym, którzy nie chcą/nie mają czasu na wchodzenie w fabułę a jdnocześnie mają dość wszędobylskich magazynów o niczym.
Miła odskocznia od codzienności.

Obalanie mitów, wg autora Polimatów

2016-01-14 Polimaty możecie znać z Internetu, YouTuba. Jeśli się wam podobają - sięgniecie po tę książkę. Jakie odczucia ma jednak ktoś, kto o ich istnieniu nie słyszał, zanim nie pojawiła się w księgarniach papierowa wersja Radka Kotarskiego?

Dla pożeraczy wiedzy

2016-01-14 Młody, przystojny, czarujący mężczyzna z błyskiem w oku i niebywałą lekkością walczy z powszechnie znanymi mitami. Obala najpopularniejsze informacje i absurdy związane z naszą rzeczywistością. Twórca Polimatów wkracza w literacki świat!

Pogromca mitów

2016-01-13 „Nic bardziej mylnego" to zbiór refleksji nad faktami „naukowymi" oraz historycznymi. Radek Kotarski wielokrotnie zaprzecza utartym przekonaniom, ale uzasadnia to wieloma publikacjami naukowymi (potwierdza to bogata i imponująca bibliografia).

Pogromca mitów

2016-01-12 "Nic bardziej mylnego" to debiutancka książka Radka Kotarskiego znanego z Polimatów. Jako wielka fanka tego kanału nie mogłam przejść obok tej pozycji obojętnie.

Kopalnia wiedzy

2016-01-12 Żyjemy w świecie paradoksów. Z jednej strony racjonalizujemy wszystko, co tylko możliwe, z drugiej uparcie wierzymy w mity przekazywane z pokolenia na pokolenie. „Nic bardziej mylnego!" Radka Kotarskiego, to kopalnia odkrywkowa prawdy o otaczającym nas świecie.

Wiem, że nic nie wiem

2016-01-11 Radek Kotarski, szerszemu gronu znany głównie z „Polimatów", ale także z reklam pewnego banku, zamienił się ostatnio w autora książki. I, trzeba przyznać, wyszło doskonale! Książka „Nic bardziej mylnego!" to pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów ciekawostek, widzów „Polimatów", ale także dla czytelników poszukujących literatury lekkiej i przyjemnej.

Obalone "Czy wiesz, że...?"

2016-01-11 Jako dziecko uwielbiałam czytać wszelkie książki przyrodnicze, zbierałam czasopisma w stylu znanego nam wszystkim "Świata wiedzy" i już na sam widok rubryki zatytułowanej: "Czy wiesz, że..." czułam przypływ adrenaliny i dreszczyk emocji. Uwielbiałam to. Zapewne każdy z nas natknął się gdzieś na tekst w stylu: "czy wiesz, że Napoleon był niski?" albo "czy wiesz Einstein był słabym uczniem?". Chłonęłam podawane informacje jak gąbka. Byłam szczęśliwa, gdy mogłam zabłysnąć przed dorosłymi nabytą wiedzą i wprawić ich tym w osłupienie.

Dla poszukiwaczy nieszablonowej wiedzy

2016-01-11 Świetna książka! Przeczytałem jednym tchem. Radek Kotarski w fantastyczny sposób przedstawia różne ciekawostki. Książka pisana w sposób przejrzysty, prostym językiem w dodatku z humorem.

Kotarski obala mity

2016-01-08 Czy kiedyś zastanawialiście się, kto tak naprawdę wykreował popkulturowy wizerunek św. Mikołaja? Albo czy powstanie wielkopolskie było rzeczywiście jedynym zwycięskim wśród dziesiątek insurekcji prowadzonych przez Polaków? Jeśli tak, to książka Radosława Kotarskiego jest właśnie dla was.

Szkiełko i oko

2015-12-07 Do książki Radka Kotarskiego „Nic bardziej mylnego" podeszłam z dużą rezerwą, ponieważ miałam wątpliwości, czy autor zaskoczy czymś takiego miłośnika ciekawostek jak ja. Na szczęście twórca „Polimatów" okazał się być doskonałym śledczym mitów z licencją na ich obalanie. Drżyjcie starożytne piramidy, Napoleonie drżyj w zaświatach również, ponieważ Radek Kotarski nadciąga i ustawia naukę do pionu. Nadszedł koniec mrzonek o bonusowym białku zjadanym w nocy i bezszelestnym strzale z pistoletu.

Pogromca mitów

2015-11-26 O rosnącej popularności Radka Kotarskiego świadczy chociażby to, że wystąpił niedawno w reklamie jednego z banków. W związku z tym łatwo było odgadnąć, kto należał do grupy docelowej odbiorców owej reklamy. Na pewno nie były to osoby „nieśmigające" po internecie, czyli np. moi rodzice, którzy o tym, kim jest Radek Kotarski i co to są Polimaty, nie mieli bladego pojęcia. Byli wręcz zdziwieni, że bank nie wywalił tym razem pieniędzy na jakąś znaną twarz. Chcąc wyprowadzić ich z błędu puściłam im kilka odcinków programu, dzięki czemu przypomniałam sobie, że sama kiedyś bardzo lubiłam go oglądać.

Uczy i bawi. Szybko

2015-11-26 Książka Radosława Kotarskiego to lekka, łatwa i przyjemna oraz bardzo szybka lektura - "Nic bardziej mylnego!" to zbiór krótkich rozważań na temat mocno zakorzenionych w powszechnej świadomości mitów. np.: czy rzeczywiście Napoleon był nikczemnego wzrostu? Czy najwięcej ciepła ucieka przez głowę? Czy tłumik na pistolecie pozwala na bezszelestne wystrzały? Czy to na pewno Edison wynalazł żarówkę?
{/if}

Chodząca encyklopedia

2015-11-26 Od pewnego czasu na rynku wydawniczym pojawiają się nowe pozycje mniej lub bardziej znanych blogerów i Youtuberów. Piszą oni o tematyce, w której się specjalizują i którą poruszają na swych blogach i kanałach..

Cenne źródło informacji

2015-11-26 "Nic bardziej mylnego" to książka będąca zbiorem dowodów obalających tezy, które na dobre zakorzeniły się w naszych umysłach. To książka udowadniająca, że wiedza przekazywana nam od najwcześniejszych lat edukacji nie zawsze jest zgodna z dowodami zdobytymi przez naukowców na przestrzeni ostatnich lat.

Świetna, ciekawa, super!

2015-11-19 Na wstępie recenzji chciałbym zaznaczyć, że swego czasu bardzo lubiłem „Polimaty" Radka Kotarskiego. Często oglądałem nowe odcinki, jednak później jakoś mniej interesowały mnie niektóre wątki i prawdę mówiąc dawno nie oglądałem żadnego odcinka tego dobrego internetowego show. Z zaciekawieniem sięgnąłem po książkę Radka, zatytułowaną „Nic bardziej mylnego!". Wiązałem z nią duże nadzieje w tym sensie, że spodziewałem się wysokiego poziomu, podobnie jak w „Polimatach" i przyznam szczerze, ku mojemu wielkiemu zadowoleniu - nie zawiodłem się.

Zaskakująca

2015-11-19 Muszę szczerze przyznać, że wcześniej nie oglądałam „Polimatów" ani nie kojarzyłam Radka Kotarskiego z YouTube czy z programów w telewizji, ale książka „Nic bardziej mylnego" zachwyciła mnie bez reszty.

Pogromca mitów

2015-11-19 „Nic bardziej mylnego!" Radka Kotarskiego to książka rozprawiająca się z 50 popularnymi mitami, w które często ślepo wierzymy. Autor w ciekawy, dowcipny sposób przedstawia każdy z nich, po czym podając logiczne argumenty i przytaczając wypowiedzi naukowców, obala je.

Wir naukowych absurdów

2015-11-18 Wspomnienie mojego dzieciństwa mocno się zachwiało, a to za sprawą Radka Kotarskiego i jego nowej książki „Nic bardziej mylnego". W gruzach legła bowiem cała podstawa wpajanej mi dotychczas wiedzy. Za co, jestem niezmiernie wdzięczna autorowi.

Ciekawy argument, odrobina sprytu i wiedza

2015-11-18 Tymczasem, mimo że mózg skrywa wiele tajemnic, od wielu lat wiadomo, iż informacja o wykorzystywaniu dziesięciu procent jego możliwości całkowicie mija się z prawdą.

Kotarski obala mity

2015-11-18 Czy kiedyś zastanawialiście się, kto tak naprawdę wykreował popkulturowy wizerunek św. Mikołaja? Albo czy powstanie wielkopolskie było rzeczywiście jedynym zwycięskim wśród dziesiątek insurekcji prowadzonych przez Polaków? Jeśli tak, to książka Radosława Kotarskiego jest właśnie dla was.

Ciekawostki dotyczące różnych tematów

2015-11-18 Książka pana Radosława Kotarskiego "Nic bardziej mylnego" jest zbiorem pięćdziesięciu różnych mitów, które autor obala, wykorzystując wiedzę czerpaną z różnorodnych źródeł. Mity dotyczą zagadnień związanych z historią, medycyną, biologią i wieloma innymi dziedzinami nauki.

Polski "Mythbuster"

2015-11-18 Co może być ciekawego w obalaniu mitów? Przecież nie każdego interesuje, kto wynalazł żarówkę bądź odkrył Amerykę. Ale jednak - wzięłam do ręki tę książkę i z zafascynowaniem czytałam smaczki świata mitów, nie tylko naszego dzieciństwa.

Pigułka wiedzy

2015-11-17 Kiedy trafiła do mnie propozycja recenzowania książki Radka Kotarskiego „Nic bardziej mylnego", o samym autorze nie wiedziałam absolutnie nic. Nie wiedziałam, czym są te ponoć popularne Polimaty, nie kojarzyłam go także jako „pana z reklamy Millenium" (w przeciwieństwie do mojej szefowej, która rzuciła okiem na okładkę i od razu mnie oświeciła - co dalej nic mi nie mówiło).

Poradnik zamiast podręcznika?

2015-11-17 Nie każdy dorosły wie, co to są POLIMATY. Większość z nas nawet nie słyszała o Radosławie Kotarskim, guru młodych ludzi, który na internetowym na kanale YouTube nagrywa i publikuje filmy edukacyjne. Okazuje się, że treści tam przekazywane, trafiają do nastolatków skuteczniej niż niejeden podręcznik do geografii, historii czy chemii.

Czy myszy lubią ser?

2015-11-16 Uważasz, że Napoleon był niski? Najwięcej ciepła ucieka przez głowę? Mur Chiński widać z kosmosu? Kolumb odkrył Amerykę? Radek Kotarski udowadnia, że „Nic bardziej mylnego".

Super!

2015-11-16 Jaka fajna książka! Cieszę się, że miałam możliwość ją przeczytać, bo jest naprawdę ciekawa.
Napisana w przystępny sposób, przedstawia nam zagadnienia z wielu dziedzin.

Fachowo, lecz z humorem

2015-11-16 „Nic bardziej mylnego!" to książka w sposób jasny, prosty i przyjemny demaskująca szereg mitów zakorzenionych w umysłach ludzi. Radek Kotarski definitywnie rozprawia się z przekonaniami towarzyszącymi nam od wielu (a nawet wieluset!) lat. Nie są to czcze dywagacje, lecz swego rodzaju mini-rozprawy poparte rzetelną wiedzą, seriami doświadczeń, badaniami naukowymi, opiniami biegłych z danej dziedziny.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.