Igrzyska śmierci. Trylogia - okładka


Suzanne Collins

Igrzyska śmierci. Trylogia

Tłumaczenie: Małgorzata Hesko-Kołodzińska, Piotr Budkiewicz
Oprawa miękka
Liczba stron: 824
Wydawnictwo: Media Rodzina
Rok wydania: 2015
69,00 41,66

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

 

Poczytna trylogia w jednym tomie, w okładce filmowej.

Zestaw trzech części bestsellerowej trylogii Suzanne Collins, w okładce filmowej.

Oprócz tytułowych "Igrzysk śmierci" w skład trylogii wchodzą tomy "W pierścieniu ognia" i "Kosogłos".

Książki o bohaterskiej nastolatce Katniss, która ma w sobie odwagę i determinację, żeby samotnie przeciwstawić się imperium zła, są porywającą lekturą.

Czy zdołałbyś przetrwać w dziczy, zdany na własne siły, gdyby wszyscy dookoła próbowali wykończyć cię za wszelką cenę?
Na ruinach dawnej Ameryki Północnej rozciąga się państwo Panem, z imponującym Kapitolem otoczonym przez dwanaście dystryktów. Okrutne władze stolicy zmuszają podległe sobie rejony do składania upiornej daniny. Raz w roku każdy dystrykt musi dostarczyć chłopca i dziewczynę między dwunastym a osiemnastym rokiem życia, by wzięli udział w Głodowych Igrzyskach, turnieju na śmierć i życie, transmitowanym na żywo przez telewizję.

Bohaterką, a jednocześnie narratorką książki jest szesnastoletnia Katniss Everdeen, która mieszka z matką i młodszą siostrą w jednym z najbiedniejszych dystryktów nowego państwa. Katniss po śmierci ojca jest głową rodziny – musi troszczyć się, by zapewnić byt młodszej siostrze i chorej matce, a to prawdziwa walka o przetrwanie...

Suzanne Collins jest mistrzynią w konstruowaniu zaskakujących zwrotów akcji, doskonale łączy refleksję z przygodą i romansem w swojej nowej, świetnej powieści o przyszłości, która niepokojąco przypomina teraźniejszość.

Recenzje

„Igrzyska śmierci Trylogia”, Suzanne Collins

60 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 39 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

„Igrzysk śmierci. Trylogia” to  książka, w której zawierają się wszystkie tomu historii Suzanne Collins. Stworzyła ona opowieść o fikcyjnym państwie Panem, które powstało na zgliszczach Ameryki Północnej. Corocznie organizowane są tam „Głodowe Igrzyska”, których uczestnicy są losowani spośród podległych stolicy dwunastu dystryktów. Wybrani z każdego dystryktu chłopak i dziewczyna zamykani są na olbrzymiej arenie, gdzie muszą zdobyć pożywienie i wodę, oraz walczyć na śmierć i życie z pozostałymi uczestnikami. Zwycięzca może być tylko jeden.

Główną bohaterką, i narratorką jest nastoletnia Katniss, która pochodzi z najbiedniejszego rejonu kraju. Codziennie musi walczyć o zapewnienie bytu swojej młodszej siostrze i chorej matce. Podczas losowania nowych trybutów (zawodników biorących udział w „Głodowych Igrzyskach”), los pada na jej siostrę, Primrose. Katniss decyduje się na zając jej miejsce i zgłasza się na ochotnika. Drugim trybutem zostaje Peeta Mellark, syn piekarza.

Zawodnicy trafiają do Kapitolu, gdzie są przygotowywani do zawodów. Ich mentorem jest Haymitch Abernath, zwycięzca jednego z poprzednich igrzysk. Oboje będą musieli stanąć do walki nie tylko na arenie, ale również wcześniej, na podium, by zapewnić sobie przychylność sponsorów i popularność wśród obywateli stolicy. To może zapewnić im pomoc podczas igrzysk.

› rozwiń tekst...

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...