Sekret Tudorów - okładka


C. W. Gortner

Sekret Tudorów

Tłumaczenie: Michał Madaliński
Broszurowa ze skrzydełkami
Liczba stron: 344
Wydawnictwo: Książnica
Rok wydania: 2012
39,90 19,95

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

Czasy Tudorów były epoką intryg, spisków i... szpiegów.

Lato 1553 roku. Brendan Prescott, sierota, wychowuje się w domu potężnej rodziny Dudleyów. Prescott zostaje wysłany na dwór królewski, gdzie przychodzi mu wypełnić tajną misję w służbie tajemniczej siostry króla – księżniczki Elżbiety. Wkrótce zostaje podwójnym agentem, wstępując do służby protektora Elżbiety, Williama Cecila, który w zamian przyrzeka wyjawić tajemnicę pochodzenia Prescotta.

Wokół Elżbiety, która stara się ujawnić prawdę na temat złowrogiego zniknięcia jej ciężko chorego brata, króla Edwarda VI, rozgrywa się mroczna intryga. Mając u boku tylko odważnego chłopca stajennego i zuchwałą damę dworu, Brendan rzuca się w wir gry, którą rządzą półprawdy, kłamstwa i zbrodnia.

Recenzje

„Sekret Tudorów”, C.W. Gortner

33 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 24 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Lata panowania dynastii Tudorów były jednymi z bardziej intrygujących w historii Anglii. Dynastia rządziła Anglią i Walią w latach 1485-1603. Historie i legendy, które przez wieki krążyły na dworach i wśród opinii społecznej, o spiskach, morderstwach, trucicielstwie i brutalnych walkach o władze, stały się inspiracją dla wielu późniejszych twórców. Losy Tudorów, obok hiszpańskiej, papieskiej rodziny Borgiów najczęściej trafiają na ekrany kin, telewizorów, czy jako materiał do powieści.

Przede wszystkim dotyczy to postaci króla Henryka VIII, który doprowadził do rozłamu Kościoła w Anglii i  utworzenia kościoła anglikańskiego, który podporządkowany był, nie papieżowi, a królowi. Znany był również ze swoich sześciu małżeństw i okazjonalnego ścinania głów niektórym z małżonek.

Christopher W. Gortner ma na swoim koncie kilka fabularyzowanych książek dotyczących dziejów dynastii Tudorów, takich jak „Potomek Tudorów” (2015), „Spisek Tudorów” (2014) oraz „Sekret Tudorów. Kroniki nadwornego szpiega Elżbiety I” (2012).

„Sekret Tudorów. Kroniki nadwornego szpiega Elżbiety I” rozgrywa się w 1553 roku, a tytułowym szpiegiem jest sierota, Brendan Prescott, który wychowywany został w domu rodziny Dudleyów. Otrzymał posadę giermka jednego z członków rodu, Roberta Dudleya. Od niego dostaje tajna misję przekazania wiadomości księżniczce Elżbiecie, przyrodniej siostrze króla. Brendan przez swoje czyny wplątuje się w sieć dworskich intryg, kłamstw i sekretów, stając się jednym ze szpiegów. Pozostaje na usługach Williama Cecila, doradcy młodej Elżbiety. Główna oś fabularna opiera się na tajemniczym zniknięciu ciężko chorego króla Edwarda VI.

› rozwiń tekst...

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...