Fechtmistrz - okładka


Arturo Pérez-Reverte

Fechtmistrz

Tłumaczenie: Filip Łobodziński
Oprawa twarda
Liczba stron: 280
Wydawnictwo: Muza SA
Rok wydania: 2009
29,90 20,63

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

Intryga, tajemnica i walka o honor i życie

Madryt 1868 roku targany kolejnymi politycznymi zawirowaniami. Do starego fechtmistrza, jednego z ostatnich mistrzów szermierki i wyznawców honorowego kodeksu, zgłasza się piękna i tajemnicza kobieta, by pobrać kilka lekcji fechtunku. Żyjący dotąd na poboczu dworskiego i wielkomiejskiego życia fechtmistrz nie przypuszcza nawet, iż ta wizyta jest początkiem intrygi, w której przyjdzie mu walczyć o honor i życie.

Arturo Perez-Reverte po raz kolejny udowadnia, że nie na darmo krytyka światowa uznaje go za najwspanialszego kontynuatora takich mistrzów jak Aleksander Dumas, Robert Louis Stevenson czy Arthur Conan Doyle.

Recenzje

Chodzący zabytek

69 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 34 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

„Fechtmistrz” to uniwersalna opowieść o miłości, zbrodni i honorze, ale także o niedostosowaniu do gwałtownie zmieniającej się rzeczywistości. Historia jakich wiele, ale uroku dodaje jej akcja osadzona w środowisku hiszpańskich szermierzy w XIX-wiecznym Madrycie.

Autorem "Fechtmistrza" jest Arturo Perez-Reverte, dla którego była to debiutancka powieść. O tym hiszpańskim powieściopisarzu i dziennikarzu w Polsce zaczęto mówić dopiero przy okazji premiery filmu "Dziewiąte wrota" Romana Polańskiego będącego swobodną adaptacją powieści Hiszpana pt. „Klub Dumas”.

Zresztą to była już piąta ekranizacja prozy Pereza-Reverte, który właśnie za sprawą „Klubu Dumas” stał się na świecie literacką gwiazdą, obok Cervantesa prawdopodobnie najbardziej znanym pisarzem z Półwyspu Apenińskiego.

› rozwiń tekst...

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...