Mapa i terytorium - Michel Houellebecq | okładka
WAB

Mapa i terytorium Michel Houellebecq

Oprawa miękka

Pierwsze wydanie: 2015-11-03

ISBN: 97883280-2125-9

Liczba stron: 384

Wydawnictwo: WAB

Format: 135x202mm

Cena katalogowa: 39,99 zł

Rok wydania: 2015

39,99 zł


Opis

Powieść, która stała się wydarzeniem, zanim trafiła do księgarń, a wkrótce po premierze została uhonorowana prestiżową Nagrodą Goncourtów oraz otrzymała wyróżnienie „Lista Goncourtów: polski wybór”.

Jed Martin, debiutujący artysta, odnosi olbrzymi sukces za sprawą zdjęć przedstawiających mapy, po czym powraca do swojej pierwotnej twórczości, czyli do malarstwa. Wstęp do katalogu wystawy jego obrazów ma napisać światowej sławy pisarz, Michel Houellebecq – typ niezbyt przystępny, zdecydowanie za dużo pijący i strasznie zaniedbany. Między artystami zawiązuje się nić przyjaźni. Gdy kilka lat później pisarz zostaje zamordowany, Martin decyduje się pomóc w wyjaśnieniu przerażającej zbrodni.

Polecane książki z rabatem do 50%

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Mapa i terytorium

2016-01-05 Michel Houellebecq jest obecnie jednym z najbardziej znanych współczesnych francuskich pisarzy. Światowy sukces osiągnął wraz z powieścią „Cząstki elementarne" z 1998 roku, by trzy lata później zaproponować pozycję „Platforma", następnie w 2005 roku wydać „Możliwość wyspy". Zaskakujący i odważny, Houellebecq jest znany z bardzo kontrowersyjnych poglądów dotyczących filozofii, sztuki, a zwłaszcza religii. Jest autorem zdania, iż „islam jest najgłupszą religią świata", za co wytoczono mu proces, w którym został oskarżony o rasizm i islamofobię. Houellebecq wygrał proces przed trybunałem paryskim, tryumfując zdaniem, iż „jego postawa nie wyraża poglądów rasistowskich, jako że islam nie jest rasą lub cechą wrodzoną, ale religią, i można przestać być muzułmaninem". Jak można sobie wyobrazić, od tamtej pory budzi bardzo ambiwalentne uczucia, zwłaszcza w środowiskach muzułmańskich.
53 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 33 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.