Amelia - okładka


Katarzyna Michalak

Amelia

Oprawa miękka
Liczba stron: 344
Wydawnictwo: Filia
Rok wydania: 2015
36,90

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

Nowa powieść bestsellerowej autorki.

Amelia, dziewczyna bez przeszłości, powraca do miejsca, w którym może odnaleźć prawdę o sobie.
Od tego zależy jej spokój, a może także czyjeś życie...
Pewnego słonecznego dnia na progu uroczej, starej kamieniczki w miasteczku o nazwie Zabajka stanęła dziewczyna. Otworzyła szeroko drzwi i uśmiechnęła się do świata. Jaśmin pachniał oszałamiająco, a drzewa zieleniły się intensywnie zroszone porannym deszczem.
Dziewczyna omiotła spojrzeniem senne miasteczko - Tak, tu będzie mi dobrze - pomyślała. - Tu zostanę.

Tajemnicza postać o pięknych, czarnych oczach zburzyła spokój mieszkańców Zabajki. Skąd się tutaj wzięła? Jaka jest jej historia? Czy znajdzie się ktoś, kto ją pamięta?
List, kurczowo ściskany w drobnych dłoniach, to jedyne, co jej pozostało. Oprócz niego, nie ma nic. Nie wie, gdzie jest jej dom, rodzina, przyjaciele...
Nie wie nawet, czy rzeczywiście nazywa się Amelia.
Pełna emocji i wzruszeń opowieść o małym miasteczku, zagubionym wśród sosnowych lasów, o uroczej cukierence, gdzie czas płynie inaczej i o ludziach, którzy wiedzą jeszcze, co to jest miłość i przyjaźń.

Opowieść o pamięci, która czyni nas tym, kim jesteśmy.
O nadziei, która pozwala wierzyć, że nawet jeśli utracimy przeszłość, to przyszłość wciąż należy do nas.

Historia Amelii, zagubionej między "wczoraj" a "dziś", która nie miała nic, prócz... marzeń.

Materiały o książce


Katarzyna Michalako tym jak pisze książki


materiał z vloga Katrzyny Michalak


Trailer serialu, który powstał na podstawie książki Katarzyny Michalak

Katarzyna Michalak - oficjalny profil na Facebook.com

Recenzje

69 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 45 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna
Katarzynie Michalak znowu się to udało. „Amelia" znajduje się już na pierwszym miejscu literatury obyczajowej. Top topów zdobyty raz jeszcze! To 29 książka autorki - z każdą radość zarówno jej jak i fanów jest jeszcze większa. › rozwiń tekst...

Amelia w krainie Zabajki

51 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 47 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

„Amelia” to chwytająca za serducho baśń o urokliwym małym miasteczku, zagubionym wśród lasów, i uroczej bohaterce, która poszukuje swojej tożsamości. To także opowieść o pamięci, która czyni nas tym, kim jesteśmy, ale także o nadziei, że nawet jeśli utracimy przeszłość, to przyszłość wciąż należy do nas.

„Gdybym miała streścić „Amelię” (…) zdaniem, byłoby to zdanie o domu. Ona marzyła, tak jak ja kiedyś, o własnym miejscu na ziemi... Te z Was, które mają swoją bezpieczną przystań, wiedzą, o czym mówię, a tym z Was, które jej (jeszcze) nie mają, serdecznie tego skrawka raju życzę” – tak o swojej książce pisze Katarzyna Michalak, której najnowsza książka od niedawna okupuje księgarniane półki.

Michalak – jedna z najważniejszych przedstawicielek polskiej literatury kobiecej, z wykształcenia lekarz weterynarii, zadebiutowała w 2008 roku powieścią obyczajową „Poczekajka”. Od tamtego czasu jej kolejne pozycje zawsze utrzymują się na różnorakich toplistach sprzedaży. Biblioteka Analiz umieściła autorkę „Sekretnika” na pierwszym miejscu pod względem ilości książek utrzymujących się na listach bestsellerów w 2014 roku, na drugim miejscu zaś pod względem długości utrzymywania się pojedynczego tytułu na listach bestsellerów („Zacisze Gosi”). Teraz swoją premierę ma kolejna, już 29 (!) powieść pisarki, która w swoim dorobku oprócz powieści obyczajowych ma także powieści erotyczne czy fantastyczne.

› rozwiń tekst...

Wzruszenie i uśmiech, czyli znaki rozpoznawcze Michalak

60 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 48 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Katarzynę Michalak, pisarkę literatury obyczajowej, poznałam przy okazji czytania opowiadania ze zbioru „Cicha 5”.  Jej fragment „Powrót na Cichą” przedstawiał historię Rajmunda, pracownika jednej z korporacji deweloperskich, ciężko pracującego, by zapewnić byt swoim trzem córkom po śmierci żony. Historia wydawała się sztampowa: poważny ojciec, wiecznie zapracowany, nie ma czasu nawet powiedzieć córkom dobranoc, dziewczynki zostają więc wychowane przez ukochaną nianię. W przyszłości jednak odpłacają ojcu tym samym, rozpierzchając się po całym świecie i stopniowo niwelując kontakt. Zmagając się z ogromną samotnością i bezbrzeżnym smutkiem, Rajmund przejdzie wewnętrzną przemianą – a jego los się odmieni. To bardzo proste i momentami wręcz irytująco łzawe opowiadanie miało w sobie jednak niespotykaną magię, które przyciągnęło moje oczy ku autorce.

Oczywiście poza opowiadaniami pisarka pisze także książki – warto wspomnieć chociażby o głośnej „Poczekajce” (promowanej w oryginalny sposób – przez teledysk piosenki, do której Michalak sama napisała tekst), która zajmowała wysokie miejsca w różnych konkursach na najlepiej sprzedające się książki, czy serii „Sklepik z niespodzianką”. W sumie od debiutu w 2008 roku autorka wydała imponującą liczbę 29 pozycji z różnych gatunków literackich, choć przeważają obyczajowe czytadła skierowane do kobiet.

› rozwiń tekst...

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...