Kamieniarz - okładka


Camilla Läckberg

Kamieniarz

Tłumaczenie: Inga Sawicka
Oprawa miękka
Liczba stron: 536
Wydawnictwo: Czarna Owca
Rok wydania: 2012
29,90 19,44

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

Kto i dlaczego zamordował dziecko? Odpowiedzi należy szukać w odległej przeszłości...

Październikowy poranek we Fjällbace. Rybak Frans Bengtsson wypłynął łódką, aby opróżnić więcierze, które zastawił na homary. Przy ostatnim z nich coś się mocno zacina, Frans przeczuwa, że nie będzie to zwykły połów, nie myli się, w siatce więcierza tkwi ciało dziewczynki... Patrik Hedström i jego koledzy z komisariatu policji w Tanumshede mają do rozwikłania kolejną skomplikowaną zagadkę. Podczas sekcji zwłok w płucach dziecka wykryto słodką wodę i ślady mydła. Ktoś utopił małą w wannie i wrzucił zwłoki do morza.

Saga kryminalna Camilli Läckberg osiągnęła światowy sukces czytelniczy. To nie tylko mroczne thrillery, ale również doskonałe powieści obyczajowe, znakomicie oddające klimat współczesnej szwedzkiej prowincji. Od lat zajmują czołowe miejsca na europejskich listach bestsellerów. Książki Läckberg przetłumaczono na ponad 35 języków. Jesienią 2011 roku rozpoczęły się zdjęcia do międzynarodowej produkcji filmowej „Morderstwa we Fjällbace”, osnutej na kanwie jej powieści.

Camilla Läckberg, jedna z najciekawszych szwedzkich pisarek, uznawana za mistrzynię skandynawskiego kryminału. Jest także autorką książeczki dla dzieci i dwóch książek kulinarnych.

Recenzje

„Kamieniarz”, Camilla Lackberg

32 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 23 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Camilla Lackberg jest jedną z najpopularniejszych pisarzy kryminałów skandynawskich. Jej książki cały czas trafiają na listy bestsellerów. W 2010 roku była jedna z najlepiej sprzedających się autorek w Europie.

W czym tkwi jej  fenomen? Prawdopodobnie chodzi o podobieństwo stylu Camilli Lackerg do Agathy Christie. Lackberg nie omija w swoich kryminałach wątków obyczajowych, wprost przeciwnie, są ważnym elementem fabuły. Czytelnik śledzi nie tylko kolejne zbrodnie, ale i kolejne losy tych samych bohaterów. W tym momencie pisarka wydała już jedenaście kryminałów, których głównymi bohaterami są: pisarka Erica Flack oraz policjant, również jej mąż, Patrik Hedström.

„Kamieniarz” to trzeci tom sagi Fjallbace, czyli tytułowego miasteczka, w którym rozgrywają się poszczególne powieści. Historia rozpoczyna się, gdy pewien rybak – poławiacz homarów, Frans Bengtsson, wyławia ciało siedmioletniej dziewczynki. Okazuje się, że dziewczynka jest córką znajomych Patrika i Eriki, dlatego też policjant zaczyna traktować sprawę osobiście. W płucach dziecka  specjaliści odnajdują ślady słodkiej wody oraz mydlin, co sugeruje, że dziewczynka mogła nie paść ofiarą nieszczęśliwego wypadku, a została przez kogoś zamordowana.  

› rozwiń tekst...

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...