Kaznodzieja - okładka


Camilla Läckberg

Kaznodzieja

Tłumaczenie: Inga Sawicka
Oprawa miękka
Liczba stron: 440
Wydawnictwo: Czarna Owca
Rok wydania: 2014
24,90 17,00

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

Prawda okazuje się okrutniejsza, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać…

Akcja Kaznodziei, drugiej powieści bestsellerowego cyklu Camilli Läckberg, również rozgrywa się we Fjällbace, niewielkiej, malowniczo położonej miejscowości na zachodnim wybrzeżu Szwecji. Patrik Hedström i jego koledzy z komisariatu w Tanumshede stają przed skomplikowaną zagadką. Próbują odkryć, jaki związek może mieć morderstwo młodej kobiety, której zwłoki odnaleziono w Wąwozie Królewskim, ze sprawą zaginięcia dwóch dziewczyn przed dwudziestu pięciu laty.

Saga kryminalna Camilli Läckberg osiągnęła światowy sukces czytelniczy. To nie tylko mroczne thrillery, ale również doskonałe powieści obyczajowe, znakomicie oddające klimat współczesnej szwedzkiej prowincji. Od lat zajmują czołowe miejsca na europejskich listach bestsellerów. Książki Läckberg przetłumaczono na ponad 35 języków. Jesienią 2011 roku rozpoczęły się zdjęcia do międzynarodowej produkcji filmowej „Morderstwa we Fjällbace”, osnutej na kanwie jej powieści.

Camilla Läckberg, jedna z najciekawszych szwedzkich pisarek, uznawana za mistrzynię skandynawskiego kryminału. Jest także autorką książeczki dla dzieci i dwóch książek kulinarnych.

Recenzje

Uroki prowincji

33 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 23 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Dziwne zbrodnie, rodziny skrywające mroczne tajemnice, retrospekcje sięgające lat 60. oraz 70., no i oczywiście śledztwo koordynowane przez lokalnego policjanta Patrika Hedströma i jego żonę, pisarkę Erikę Falck – tak w skrócie można opisać dziewięć kolejnych powieści z bestsellerowego cyklu o Fjällbace, z którego pochodzi „Kaznodzieja”.

Camilla Läckberg, nazywana dziś królową skandynawskiego kryminału, miała cztery lata, kiedy wymyśliła historię o Świętym Mikołaju, który zabił żonę. Dzieło nie było zbyt długie – liczyło cztery strony. „Na pierwszej narysowałam Świętego Mikołaja z żoną. Stali, trzymając się za ręce, wyglądali na bardzo szczęśliwych. A cztery strony dalej pani Mikołajowa leżała martwa na ziemi, wokół niej rozlewała się krew. Tak sobie myślę, że gdyby któreś z moich dzieci w tym wieku stworzyło coś podobnego, chyba zabrałabym je do psychologa” – mówiła w wywiadzie dla Wyborczej.

Książki Läckberg przetłumaczono na 33 języki i wydano w ponad 50 krajach. Autorka niejednokrotnie bywa porównywana do Agathy Christie – nic dziwnego, w końcu obie charakteryzują mistrzowskie opisy dusznej atmosfery małych miejscowości, w której każdy zna każdego. „Kaznodzieja” jest tego najlepszym przykładem. Druga część sagi powieściowej to nic innego, jak fenomenalny charakterystyka uroków, ale i mroków życia na prowincji, w niewielkiej miejscowości Fjällbace, modnym miejscu letnich wywczasów Szwedów.

› rozwiń tekst...

„Kaznodzieja”, Camilla Lackberg

32 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 24 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

„Kaznodzieja” to drugi kryminał obyczajowy autorstwa szwedzkiej pisarki, Camilli Lackberg. Tak, jak w pierwszym tomie pod tytułem „Księżniczka z lodu”, historia rozgrywa się w niewielkim, malowniczym miasteczku Fjällback i okolicach. Głównymi bohaterami są pisarka Erika Falck oraz policjant Patrik Hedström.

W życiu bohaterów nieco się zmieniło. Erika napisała i opublikowała książkę dotyczącą śmierci jej przyjaciółki z dzieciństwa, Alex (morderstwa, które było głównym wątkiem fabularnym poprzedniej części, „Księżniczka z lodu”). Pomiędzy Eriką i Patrickiem zawiązał się romans, który czytelnicy mogli śledzić już wcześniej. W tym tomie Erika jest w ciąży, dlatego też jej postać pozostaje zepchnięta na drugi plan. Główne skrzypce w śledztwie będzie grał tylko Patrick. Poznamy również dalsze losy siostry Eriki, Anny, która zmaga się ze swoim nieudanym małżeństwem i próbuje ułożyć sobie życie.

Poza wątkiem obyczajowym, pojawia się również nowa sprawa kryminalna. Policja odnajduje w Wąwozie Królewskim, ciało młodej kobiety, Tanji. Wedle ekspertyzy niemiecka turystka była brutalnie bita i torturowana przed śmiercią. Poza nią odnalezione zostają ciała dwóch innych kobiet, które zaginęły w latach 70. XX wieku. Ich ciała również noszą ślady okropnych tortur.

› rozwiń tekst...

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...