Księżniczka z lodu - okładka


Camilla Läckberg

Księżniczka z lodu

Tłumaczenie: Inga Sawicka
Oprawa miękka
Liczba stron: 424
Wydawnictwo: Czarna Owca
Rok wydania: 2012
24,90 15,26

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

Erika Falck wspólnie z Patrikiem Hedströmem, kolegą z młodzieńczych lat, a obecnie policjantem, próbują rozwikłać sprawę.

Gdy w spokojnym miasteczku Fjällbacka na zachodnim wybrzeżu Szwecji zostaje znaleziona martwa Alexandra Wijkner, wszystko wskazuje na to, że popełniła samobójstwo. Matka kobiety ma jednak wątpliwości i prosi przyjaciółkę córki z dzieciństwa, pisarkę Erikę Falck, żeby przyjrzała się tej tragedii. Erika wspólnie z Patrikiem Hedströmem próbują rozwikłać sprawę. Wkrótce zaczynają podejrzewać, że śmierć Alex ma związek z mroczną tajemnicą z przeszłości...

Saga kryminalna Camilli Läckberg osiągnęła światowy sukces czytelniczy. To nie tylko mroczne thrillery, ale również doskonałe powieści obyczajowe, znakomicie oddające klimat współczesnej szwedzkiej prowincji. Od lat zajmują czołowe miejsca na europejskich listach bestsellerów. Książki Läckberg przetłumaczono na ponad 35 języków. Jesienią 2011 roku rozpoczęły się zdjęcia do międzynarodowej produkcji filmowej „Morderstwa we Fjällbace”, osnutej na kanwie jej powieści.

Camilla Läckberg, jedna z najciekawszych szwedzkich pisarek, uznawana za mistrzynię skandynawskiego kryminału. Jest także autorką książeczki dla dzieci i dwóch książek kulinarnych.

Recenzje

Witamy w Fjällbace

26 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 19 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna
„Księżniczka z lodu" to pierwszy tom sagi będącej połączeniem kryminału z powieścią obyczajową, której bohaterami są pisarka Erica Falck i policjant Patrik Hedström. Książka ta przyniosła autorce, Szwedce Camill Läckberg, międzynarodowy rozgłos i sprzedała się w łącznym nakładzie prawie trzech milionów egzemplarzy. › rozwiń tekst...

„Księżniczka z lodu”, Camilla Lackberg

29 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 22 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

„Księżniczka z lodu” to pierwszy tom cyklu kryminalno-obyczajowego autorstwa Camilli Lackberg. Do tej pory ukazało się trzynaście książek opowiadających o sadzę  Fjällbace, czyli miasteczka w którym rozgrywa się większość akcji poszczególnych kryminałów.

Czytelnicy, którzy pragną poznać bliżej twórczość Camilli Lackberg nie muszą iść kolejno tomami, ponieważ wątki kryminalne nie łączą się ze sobą, a fragmenty obyczajowe są opatrzone dodatkowym komentarzem narratora, tak aby każdy wiedział, co się stało wcześniej w życiu bohaterów. Jest to wygodny zabieg, choć sądzę, że skakanie po książkach nie pozwoli czytelnikowi „zaprzyjaźnić się” z bohaterami. 

Głównymi bohaterami poszczególnych tomów są pisarka, Erika Falck oraz policjant z pobliskiego miasteczka, Patrik Hedström. Erika dzieciństwo spędziła w miasteczku Fjällbace, ale później zdecydowała się wyjechać do Sztokholmu, by spróbować swoich sił w karierze pisarskiej. Nie przyniosło to jednak wielkich rezultatów. Jako biografka sławnych, szwedzkich pisarek nie cieszyła się zbytnią sławą, a jej książki nie były popularne.

› rozwiń tekst...

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...