Ofiara losu - okładka


Camilla Läckberg

Ofiara losu

Tłumaczenie: Inga Sawicka
Oprawa miękka
Liczba stron: 448
Wydawnictwo: Czarna Owca
Rok wydania: 2015
24,90 15,26

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

To, co wygląda na tragiczne zdarzenie, po kolejnym, podobnym wypadku zaczyna budzić podejrzenia...

Policja w Tanumshede bada wypadek samochodowy, ma pełne ręce roboty, tym bardziej że w mieście kręcony jest telewizyjny reality show. Obecność kamer podsyca tylko konflikt między „gwiazdami” a miejscową społecznością. Pogoń za zabójcą oraz problemy osobiste wywołują u Patrika Hedströma stres i frustrację. Tym silniejsze, że staje wobec największego dotąd wyzwania detektywistycznego w swojej karierze a przy okazji musi się zmierzyć z bolesną przeszłością.

Saga kryminalna Camilli Läckberg osiągnęła światowy sukces czytelniczy. To nie tylko mroczne thrillery, ale również doskonałe powieści obyczajowe, znakomicie oddające klimat współczesnej szwedzkiej prowincji. Od lat zajmują czołowe miejsca na europejskich listach bestsellerów. Książki Läckberg przetłumaczono na ponad 35 języków. Jesienią 2011 roku rozpoczęły się zdjęcia do międzynarodowej produkcji filmowej „Morderstwa we Fjällbace”, osnutej na kanwie jej powieści.

Camilla Läckberg, jedna z najciekawszych szwedzkich pisarek, uznawana za mistrzynię skandynawskiego kryminału. Jest także autorką książeczki dla dzieci i dwóch książek kulinarnych.

Recenzje

„Ofiara losu”, Camilla Lackberg

54 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 46 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Camilla Lackberg jest jedną z najpopularniejszych obecnie pisarek kryminałów i nie tylko w krajach nordyckich, z których pochodzi, ale jej książki są rozpoznawalne w całej Europie. W samej Szwecji w 2007 roku jej kryminały sprzedały się w milionowym nakładzie. Wszystkie książki autorstwa Camilla Lackberg zostały przetłumaczone na język polski. Powieści kryminalno-obyczajowe, które do tej pory napisała rozgrywają się w tym samym miejscu, czyli miasteczku Fjällbace i okolicach. Nie inaczej jest w przypadku kolejnego, czwartego tomu powieści, pod tytułem „Ofiara losu”. W tym momencie „saga o  Fjällbace” liczy dziesięć tomów.

Miasteczko Fjällbace oraz niedalekie Göteborg to realnie istniejące miejsca w Szwecji. Oba miasta są bliskie pisarce, ponieważ w nich Camilla Lackberg spędziła dzieciństwo i czasy uniwersyteckie. Umieszczenie akcji powieści w miasteczku, z którego pochodziła, doradził autorce jej opiekun literacki ze stowarzyszenia pisarzy Ordfront. Camilla Lackberg tam właśnie uczyła się pisania kryminałów. Pisarka poza kryminałami napisała również książkę kucharską (oczywiście również związaną z Fjällbace), mianowicie „Smaki z Fjällbacki” . W 2012 roku spod jej ręki wyszła ilustrowana książka dla dzieci pod tytułem „Super-Charlie”.

W czwartym tomie, „Ofiara losu” dalej, poza wątkiem kryminalnym, śledzimy losy mieszkańców miasteczka i okolic. Głównymi bohaterami pozostają, pisarka Erika Falck oraz lokalny policjant Patrik Hedström.

› rozwiń tekst...

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...