Krótka historia czasu - Stephen Hawking | okładka
Zysk i S-ka

Krótka historia czasu Stephen W. Hawking

Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-7785-767-0

Liczba stron: 296

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Format: 135x205mm

Cena katalogowa: 29,72 zł

Rok wydania: 2015

29,72 zł 23,47 zł

Oszczędzasz 6,25 zł
-21 %
Zamów teraz, wyślemy w poniedziałek.

Opis

Czy wszechświat miał początek i będzie miał kiedykolwiek koniec? Czy czas może być odwrócony?

Krótka historia czasu to już klasyczna pozycja literatury popularnonaukowej. Przedstawione w niej idee prezentują najnowsze odkrycia w dziedzinie badania wszechświata.
Autor wykracza poza teorię względności, mechanikę kwantową i wielki wybuch, aby sięgnąć do "tańca geometrii", który doprowadził do powstania wszechświata, krainy zjawiskowych zdarzeń fizyki cząstek elementarnych, w której materia zderza się z antymaterią. Ta fascynująca książka umożliwia poznanie ogromu przestrzeni międzygalaktycznej.

Polecane bestsellery

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

„Krótka historia czasu", Stephen Hawking

2016-01-11 „Krótka historia czasu", angielskiego fizyka Stephena Hawkinga to jedna z najpopularniejszych (jak nie najpopularniejsza) książka popularnonaukowa. Autor za cel postawił sobie przybliżenie czytelnikowi wszelkich ważnych odkryć dotyczących dziedzin współczesnej fizyki, astronomii, kosmologii.
55 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 27 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Wstęp do fizyki

2015-12-06

„Krótka historia czasu” to jedna z najbardziej znanych pozycji popularnonaukowych ostatnich lat. Pomimo że jej pierwsze wydanie ukazało się w Wielkiej Brytanii w roku 1988, obraz fizyki teoretycznej uległ stosunkowo niewielkiej zmianie, dlatego książka pozostaje wciąż aktualna.

Popularny brytyjski astrofizyk i kosmolog Stephen Hawking zabiera nas w podróż po historii Wszechświata i otaczającym nas świecie. Od Wielkiego Wybuchu do czarnych dziur. Od drobnych molekuł po niewyobrażalnie wielkie planety. Omawia tematy związane z czasem i przestrzenią. Czytelnik nie znajdzie tutaj jednak ani jednego wzoru fizycznego czy równania próbującego opisać model funkcjonowania Wszechświata. „Krótka historia czasu” nie jest bowiem podręcznikiem akademickim, a pozycją zarezerwowaną dla zwykłego czytelnika. To książka, w której wybitny umysł Hawkinga, próbuje w prostych słowach wytłumaczyć nam zagadki otoczenia.

"Zajęci naszymi codziennymi sprawami nie rozumiemy niemal nic z otaczającego nas świata. Rzadko myślimy o tym, jaki mechanizm wytwarza światło słoneczne, dzięki któremu może istnieć życie, nie zastanawiamy się nad grawitacją, bez której nie utrzymalibyśmy się na powierzchni Ziemi, lecz poszybowalibyśmy w przestrzeń kosmiczną, nie troszczymy się tez o stabilność atomów, z których jesteśmy zbudowani – przeczytamy we wstępie do "Krótkiej historii poznania".

53 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 33 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.