Łotrzyki -  Gardner Dozois, George R.R. Martin  | okładka
Zysk i S-ka

Łotrzyki George R.R. Martin, Gardner Dozois

Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978837785-777-9

Liczba stron: 998

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Format: 140x205mm

Cena katalogowa: 59,00 zł

Rok wydania: 2015

59,00 zł 39,26 zł


Opis

Ekscytująca książka, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji.

A na koniec rarytas - nowe opowiadanie George’a R. R. Martina Książę łotrzyk ze świata Gry o tron - opowieść o Daemonie Targaryenie.

Wszyscy kochają łotrzyków. Motyw przewodni tej znakomitej antologii pozwala na bardzo wiele swobody i jest niezwykle atrakcyjny dla czytelnika. Fałszywe jasnowidzące, międzygalaktyczne kreatury, nowy rodzaj alchemii i przywoływanie pradawnych bogów czy zabójcza moc opowieści o Fafrydzie i Szarym Kocurze to tylko niektóre z pomysłów.

Bohaterowie wszystkich opowieści są niebezpieczni i podstępni, a do tego zupełnie nieprzewidywalni. Książka zawiera teksty znanych autorów powieści detektywistycznych oraz thrillerów, a także tych, którzy zasłynęli z science fiction i fantasy. Sam spis treści wystarczy, by wzbudzić zainteresowanie fanów najrozmaitszych gatunków - zawiera bowiem 21 nigdy dotąd niepublikowanych utworów. W tomie znajdziemy m.in. najnowsze opowiadanie Neila Gaimana rozgrywające się w świecie Nigdziebądź, nowelę Patricka Rothfussa opowiadającą o Bast z Kronik królobójcy oraz cechującą się błyskawiczną akcją opowieść Joe Abercrombiego o serii nieustannych kradzieży. I wreszcie na koniec opowiadanie samego mistrza George''a R.R. Martina, relacjonujące skrawek historii świata Gry o tron, opowiadające o pewnym draniu z czasów panowania dynastii Targaryenów.

Polecane książki

George R.R. Martin - rozmowa z Bartoszem Węglarczykiem

George R.R. Martin - wywiad z autorem

George R.R. Martin - profil autora na Facebook.com

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Typy spod ciemnej gwiazdy

2015-11-12

Współpraca słynnego autora „Pieśni Lodu i Ognia” George’a R. R. Martina i uznanego w środowisku literatury fantasy amerykańskiego wydawcy Gardnera Dozoisa zaowocowała wieloma solidnymi antologiami (chociażby „Niebezpiecznymi kobietami”), ale to dopiero najnowsza pozycja – „Łotrzyki” – wprawia czytelnika w niemałe osłupienie.

Martinowi i Dozoisowi udała się bowiem rzecz niebywała. Na kartach swojej antologii zebrali dwadzieścia jeden jeszcze nigdy niepublikowanych historii napisanych przez autorów znanych i lubianych, których książki sprzedają się w milionowych nakładach. Znajdziemy tu bowiem genialne opowiadania takich twórców jak: Gillian Flynn, Neil Gaiman, Joe Abercrombie czy Paul Cornell.

Tematem przewodnim najnowszego zbioru duetu Martin-Dozois stają się wszelkiej maści łotry, łajdaki i, używając dzisiejszego określenia, bad boye. Han Solo, Harry Flashaman, Jack Sparrow – bohaterowie łączący w sobie wybuchową mieszankę pozytywnych i negatywnych cech charakteru od zawsze fascynowali twórców, a także ich odbiorców. Któż z nas ich nie kocha? Do tej popkulturowej top listy teraz dochodzą także niebezpieczni bohaterowie występujący w „Łotrzykach”.

Gardner Dozois, Gregorge R.R. Martin, „Łotrzyki”

2015-11-07

Już teraz możemy sięgnąć po kolejną antologię sygnowaną nazwiskiem Gardnera Dozoisa i Gregorge’a R.R. Martina. Po zbiorze opowiadań o „Niebezpiecznych kobietach” przyszedł czas na „Łotrzyki”. W książce pojawi się dwadzieścia jeden, jeszcze nigdy niepublikowanych historii, napisanych przez różnych autorów. Zarówno specjalizujących się w historiach fantasy, powieściach detektywistycznych, thrillerach czy historiach science fiction. Spis treści powinien przypaść do gustu wszystkim, którzy lubią ciekawe, intrygujące historie, a nie kierują się sztywnymi ramami gatunkowymi.

Gardner Dozois pisarzem nie jest, ale za to uważany jest za świetnego wydawcę i redaktora. Otrzymał kilkadziesiąt nagród Hugo i Locus Award. Poza współpracą z Martinem przez dwadzieścia lat redagował rozpoznawalne w nurcie fantasy i science fiction pismo „Asimov's Science Fiction”, a w 2011 roku trafił do „Science Fiction Hall of Fame”.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.