Wilki - Adam Wajrak | okładka
Agora

Wilki Adam Wajrak

Inne Skórzana

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2015-11-02

ISBN: 978-83-268-2305-3

Liczba stron: 272

Wydawnictwo: Agora

Format: 165x215mm

Cena katalogowa: 39,99 zł

Rok wydania: 2015

39,99 zł 25,99 zł

Oszczędzasz 14,00 zł
-35 %
Zamów teraz, wyślemy jeszcze dziś!

Opis

O latach tropienia wilków i przyjaźni z tymi najbardziej fascynującymi drapieżnikami Europy.

Adam Wajrak, ulubiony dziennikarz przyrodnik Polaków, mieszkaniec Puszczy Białowieskiej.

"To była największa przygoda mojego życia! Chciałbym, żeby się powtórzyła.
Nagle coś wielkiego i szarego wystrzeliło, zawróciło, rozpędziło się i ani się obejrzałem, jak wilczysko skoczyło i ogromnymi łapami trzepnęło mnie w klatkę piersiową. Cios był potężny. Zachwiałem się na nogach i tylko cudem nie runąłem na ziemię. Nie był to koniec wystawiania mnie na próbę. Nie zdążyłem jeszcze wyjść z szoku po uderzeniu, gdy wilk stanął przy moim boku i poczułem na dłoni jego wielkie ostre zębiska. Trzymał ją spokojnie, ale bardzo stanowczo. Trzymał i patrzył mi w oczy swoimi brązowymi ślepiami, jakby chciał zapytać: „I co teraz, koleżko?”."
Fragment książki


Wiem, że wśród moich czytelników jest wielu ludzi młodych, przez co niezwykle wrażliwych. Muszę was ostrzec. Gdyby ta książka była tylko o wilkach, nie zawracałbym wam głowy, bo przecież wiecie, że przyroda potrafi być brutalna. Ta książka jest jednak również o tym, jak okropne rzeczy ludzie robili i robią wilkom, jednym z najbardziej prześladowanych dużych ssaków. Dlatego poproście rodziców, żeby tę książkę przejrzeli, zanim weźmiecie ją do ręki, albo przeczytali ją razem z wami.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Człowiek wilkowi człowiekiem

2016-04-18 Uwielbiam chodzić po górach. Tatry i Karkonosze schodziłam wzdłuż i wszerz jeszcze jako dziecko i nastolatka. Dla Bartka, który nie jest miłośnikiem takich wypraw, trochę odpuściłam i wypuszczamy się tam trochę rzadziej. Dwa lata temu kiedy byłam w ciąży i szukaliśmy jakiegoś miłego miejsca na wakacje, zdecydowaliśmy się na odpoczynek w Górach Stołowych. Szlaki tam nie są zbyt wymagające a w czwartym miesiącu brzuszek nie jest jeszcze duży, więc spokojnie dawałam radę.
74 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 48 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.