Gwiazd naszych wina - okładka


John Green

Gwiazd naszych wina

Tłumaczenie: Magda Białoń-Chalecka
Oprawa twarda
Wydawnictwo: Bukowy Las
39,90 28,39

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

Światowy fenomen, bestsellerowa powieść

Wnikliwa, odważna, pełna humoru i ostra „Gwiazd naszych wina" to najambitniejsza i najbardziej wzruszająca powieść Johna Greena. Autor, pisząc o nastolatkach, ale nie tylko dla nich, w błyskotliwy sposób zgłębia w niej tragiczną kwestię życia i miłości.

Szesnastoletnia Hazel choruje na raka. Tylko dzięki cudownej terapii, jakiej została poddana, jej życie zostało przedłużone o kilka lat. Dziewczyna nie chodzi do szkoły, nie ma przyjaciół, nie funkcjonuje jak inne nastolatki. Jest zmuszona do taszczenia ze sobą butli z tlenem i poddawania się ciężkim kuracjom. Nagły zwrot w jej życiu następuje, gdy - na spotkaniu grupy wsparcia dla chorej młodzieży - poznaje niezwykłego chłopaka.

Augustus jest nie tylko wspaniały, ale również, co zaskakuje Hazel, bardzo nią zainteresowany. Tak zaczyna się dla niej podróż, nieoczekiwana i wytęskniona zarazem, w poszukiwaniu odpowiedzi na najważniejsze pytania: czym są choroba i zdrowie, co znaczy życie i śmierć, jaki ślad człowiek może po sobie zostawić na świecie.

John Michael Green (ur. w 1977 r.) - amerykański pisarz gatunku Young-adult fiction i vlogger. W 2006 r. dostał nagrodę Printz Award za debiut „Szukając Alaski”. Wydana w 2012 r. powieść „Gwiazd naszych wina” osiągnęła pierwsze miejsce na liście bestsellerów „New York Times”. W 2014 została zekranizowana.

Green prowadzi wraz ze swoim bratem Hankiem konto na YouTube „VlogBrothers" (11 serii „Crash Course" - kanał edukacyjny zawierający treści literatury, historii, fizyki i chemii). W 2014 roku John Green został uznany przez magazyn „Time” za jedną ze 100 najbardziej wpływowych osób na świecie.

Materiały o książce

Zapraszamy na profil autora na Facebooku!


Recenzja książki

Recenzje

Tafla

20 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 11 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna
Książka ta przebija się przez taflę schematów. Pokazuje że życie wcale nie jest takie proste i przekazuje wiele ważnych wartości. Przy okazji bawi i wzrusza. Cudowna! › rozwiń tekst...

Miłość i choroba w opowieści „Gwiazd naszych wina"

33 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 18 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna
John Green w swojej twórczości przede wszystkim skupia się na historiach przedstawiających problemy i rozterki jakie przeżywają młodzi ludzi. „Gwiazd naszych wina", to chyba jego najsłynniejsze dzieło, które zostało również przeniesione na ekrany kin, w filmie pod tym samy tytułem. › rozwiń tekst...

Świat nie jest instytucją zajmującą się spełnianiem życzeń

47 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 32 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna
Hazel i Gus patrzą na świat jak na bajkę z pięknym happy endem, szybko jednak orientują się, że świat nie jest instytucją zajmującą się spełnianiem życzeń. Starają się sami spełnić swoje życzenia, jednak pozostają rzeczy, na które nie mają wpływu. › rozwiń tekst...

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...