Zabić. Mordy polityczne PRL - Patryk Pleskot | okładka
Znak Horyzont

Zabić. Mordy polityczne PRL Patryk Pleskot

Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2016-01-11

ISBN: 978-83-240-3436-9

Liczba stron: 512

Wydawnictwo: Znak Horyzont

Format: 135x210mm

Cena katalogowa: 44,90 zł

44,90 zł 30,53 zł


Opis

Czy w Polsce Ludowej istniało tajne komando śmierci?

Nadepnąłeś komunistycznej władzy na odcisk? Zginiesz.
Chcesz się bawić w opozycjonistę? Stracisz życie.
Chroni cię sutanna? Skończysz jak Popiełuszko.

Licealista utopiony w Wiśle… Sędziwy ksiądz ze skręconym karkiem… Były premier torturowany we własnym domu… Tłumaczka z poderżniętym gardłem i uduszona staruszka…
To nie jest przyjemna lektura. Wszyscy bohaterowie nie żyją, a mordercy nie ponoszą kary. Giną dowody, a procesy zatrzymują się w martwym punkcie. Jeśli nie kocha się ludowej władzy, PRL nie jest przyjemnym miejscem do życia, za to doskonałym, by je stracić.

Patryk Pleskot, odważny historyk Instytutu Pamięci Narodowej, odkrywa sekrety zagadkowych morderstw, za którymi stoi tajemnicze komando śmierci – zbrojna ręka służb Polski Ludowej.

Żadna z tych historii nie została wymyślona. Dużo tu poczucia krzywdy i mało poczucia winy…

Książka Pleskota to opowieść mroczna, tajemnicza i wciągająca jak najlepszy kryminał. Tyle tylko, że śmierć jest prawdziwa.

Polecane bestsellery

Ciekawostki historyczne

Utopienie we krwi Powstania Warszawskiego, zrównanie z ziemią stolicy, wybicie po wojnie żołnierzy wyklętych – to była tragiczna lekcja, z której Polacy mieli wreszcie wyciągnąć wnioski. Kolejna polska rewolucja – Solidarności – była już pokojowa. Gen walki z bronią w ręku jednak nie zniknął… Więcej --> Ciekawostki historyczne.

Ciekawostki historyczne

W 1945 roku odkrył na Dolnym Śląsku tajne hitlerowskie archiwum. Pół wieku później został zamordowany, a jego los podzieliły dwie inne osoby zamieszane w sprawę. Brzmi jak scenariusz filmu, ale wydarzyło się naprawdę. Jako pierwsi przedstawiamy kompleksowy przegląd hipotez, podejrzeń i tropów w sprawie. Więcej --> Ciekawostki historyczne.

Ciekawostki historyczne

Czy w osaczanie, nękanie, a może i porwanie ks. Popiełuszki 19 października 1984 r. mogli być zaangażowani Rosjanie? Czy prawdziwi mocodawcy kpt. Grzegorza Piotrowskiego i spółki mogli znajdować się na Kremlu? Kilka wątków po prostu domaga się wyjaśnienia… Więcej --> Ciekawostki historyczne.

Ciekawostki historyczne

Była młodą tłumaczką w ciężkich czasach PRL-u. Nikomu nie wadziła, nie angażowała się politycznie. Jej wspaniale rozwijającą się karierę przerwała nagła i niewyjaśniona śmierć. Czy okrutny mord, popełniony w jej własnym mieszkaniu, był wynikiem… tragicznej pomyłki aparatu represji? Więcej --> Ciekawostki historyczne.

Ciekawostki historyczne

W kultowych „Psach” Pasikowskiego były esbek, Franz Maurer, wybiera uczciwą służbę w policji, podczas gdy większość jego kompanów decyduje się na zejście do przestępczego podziemia. Zanim zaczęli mordować dla pieniędzy i wpływów w narkobiznesie, znaleźli czas na wyrównanie rachunków z przeszłości. Więcej --> Ciekawostki historyczne.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Nieprzyjemne miejsce do życia...

2016-02-12 "Módlmy się, abyśmy byli wolni od lęku, zastraszenia, ale przede wszystkim od żądzy odwetu i przemocy [...]" (str. 201) Powyższy cytat, to ostatnie słowa ks. Jerzego Popiełuszki wypowiedziane publicznie. Książka "Zabić. Mordy polityczne w PRL" to próba przedstawienia zagadkowych morderstw po 1956 r. (m. in. zabójstwo ks. Jerzego).
52 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 43 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Mordy w PRL

2016-03-07 „Zabić. Mordy polityczne PRL" Patryk Pleskot to ciekawa pozycja historyczna wydana w tym roku. Dzięki Wydawnictwu Znak Horyzont mam możliwość przeczytania tej powieści.
To najbardziej przerażająca książka jaką do tej pory czytałam. Autor przestrzega nas przed lekturą już na samym wstępie. Osobom o słabych nerwach nie polecam dalszej drogi. Czułam się jakby był to kryminał. Bardzo dobry, jednak wszystkie postacie i zdarzenia istniały naprawdę. Mordercy nigdy nie zostali złapani, sprawy tu poruszane często były tuszowane przez komunistyczne władze.
56 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 34 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Mroczne oblicze PRL-u

2016-02-16 PRL to dla mnie odległa kraina, w której jedynym nielimitowanym produktem był ocet, w której ludzie dumnie kroczyli z papierem toaletowym po ulicy, i w której występował raj, do którego tylko wybrani mieli wstęp... nazywał się on Pewex. Okres PRL-u znam tylko ze słyszenia i sama nie wiem czy to dobrze czy źle. Praca była, pieniądze były, tylko towaru brak.
47 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 37 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.