Rachunek - Jonas Karlsson | okładka
Znak literanova

Rachunek Jonas Karlsson

Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2016-02-01

ISBN: 978-83-240-3532-8

Liczba stron: 192

Wydawnictwo: Znak literanova

Format: 124x195mm

Cena katalogowa: 34,90 zł

Tłumaczenie: Patrycja Włóczyk

34,90 zł 15,71 zł


Opis

Błyskotliwa, podszyta absurdalnym humorem powieść w Kafkowskim stylu.

Ponad pięć i pół miliona koron. Suma tak absurdalnie wysoka, że aż zabawna. Ktoś chciał z niego zakpić? Oszukać go? Rachunek wyglądał na autentyczny, ale przecież nie mógł być prawdziwy.

Nie ma wielkich ambicji ani oczekiwań wobec życia. Ma mieszkanie, ale wynajęte. Pracuje w starej wypożyczalni video, ale tylko na pół etatu. Miał dziewczynę, ale ich związek się rozpadł. Jest outsiderem, któremu wygodnie jest w jego małym, zamkniętym świecie. Kiedy otrzymuje wystawiony przez tajemnicze ministerstwo rachunek za całe dobro, którego w życiu doświadczył, jest w szoku, że musi aż tyle zapłacić. Dlaczego inni otrzymali dużo niższe rachunki? Dlaczego jego szczęście zostało wycenione tak wysoko?

Zabawna i zarazem gorzka refleksja nad znaczeniem tego, co nazywamy szczęściem. Paraboliczna opowieść, w której niczym w krzywym zwierciadle przegląda się nasza współczesność.

Polecane książki z rabatem do 55%

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Wycena życia...

2016-11-02 Książka zwraca uwagę na wartość "wycenę"swojego życia i "wagę" zdarzeń, które były lub będą. Sprawdza się tu też powiedzenie, "cudze chwalimy swego nie znamy", ja bym tu zmieniła nie doceniamy. Książka mimo, że jest lekka daje do myślenia i warto się zatrzymać i podumać nad swoim życiem. Nie pisząc o fabule polecam ją! Na pewno Was nie zawiedzie. Koniec odrobinę mnie zawiódł, ale całość jest fajna :)
39 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 25 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Definicja szczęścia

2016-07-06 Całe życie można czekać na lepsze warunki, dogodniejsze okoliczności, grubszy portfel, a i tak człowiek się nie doczeka. Zmarnuje tylko dni, miesiące, lata. Zmarnuje jedyną szansę, by być szczęśliwym. Zbyt często nie dostrzegamy, że to co mamy, to co się dzieje tu i teraz, jest kwintesencją szczęścia.
60 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 40 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Zwyczajny szczesciarz

2016-04-04 Książka, którą polubiłam już od drugiej strony. Zaskakująco szczery portret człowieka, który nie ma wobec życia szczególnych oczekiwań. Choć czytelnikowi niedane jest poznać imienia głównego bohatera, nie sposób go nie lubić - jest do bólu wręcz ZWYCZAJNY.
51 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 37 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.