Niegrzeczne księżniczki - Linda Rodriguez McRobbie | okładka
Znak Horyzont

Niegrzeczne księżniczki Linda Rodriguez McRobbie

Pierwsze wydanie: 2016-03-07

Liczba stron: 384

Format: 158x225mm

Cena katalogowa: 44,90 zł

Tłumaczenie: Emilia Skowrońska

44,90 zł 30,53 zł


Opis

Księżniczki żyją długo i szczęśliwie… tylko w bajkach.

Roksolana – dla niej sułtan traci głowę i rządzi krajem pod jej dyktando.

Alfhilda – uwięziona w wieży przez własnego ojca buntuje się, ucieka i zostaje piratem.

Olga Kijowska – morduje swoich wrogów, obejmuje władzę i skutecznie rządzi krajem.

Stephanie von Hohenlohe – porzuca księcia, by zostać szpiegiem i kochanką Hitlera.


Niegrzeczne księżniczki to prawdziwe historie 30 kobiet z różnych czasów i zakątków świata. To pełne pasji opowieści o znanych postaciach, jak Lukrecja Borgia, Anna Boleyn czy Sisi, ale też tajemnicze historie zapomnianych księżniczek z krainy Wikingów, odległych Chin, a nawet imperium Azteków. Łączy je jedno – wszystkie robiły to, co chciały.

Prawdziwe historie

Ciekawostki historyczne

Masz być dobrą i wierną żoną. Rodzić dzieci, słuchać ojca i męża. Niczego nie pragnąć, prócz tego, co Ci dadzą. Pokolenia księżniczek żyły zgodnie z surowymi wytycznymi. Ale były i takie, które powiedziały: dość! Zobaczcie sami, jaki los sobie zgotowały. Więcej --> Ciekawostki historyczne.

Ciekawostki historyczne

Od czasu do czasu w Europie wybuchał skandal: pojawiała się dama twierdząca, że jest zaginioną księżniczką. Zgłaszała pretensje do tronu, majątku i przywilejów monarszych. Powstawał problem: jak odróżnić prawdziwą dziedziczkę od cwanej tupeciary? Więcej --> Ciekawostki historyczne.

Ciekawostki historyczne

Rodzice ją porzucili. Matka chrzestna kazała paść indyki. Nigdy się nie skarżyła, nawet gdy musiała opuścić przed czasem bal, by opiekować się cudzymi dziećmi. I choć wcale się o to nie starała, wpadła w oko monarsze. A potem żyli długo… i sami oceńcie, czy szczęśliwie. Więcej --> Ciekawostki historyczne.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Prawdziwe historie

2016-08-18 Słysząc słowo księżniczka oczami wyobraźni, mimo wolnie, widzimy piękna damę w sukni i tiarze, bądź coraz częściej nowoczesną księżniczkę XXI wieku przemawiającą na charytatywnym forum. Takie życie wydaje nam się idealne i bezproblemowe, jednak czy takie jest naprawdę?
40 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 25 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Nieszczęśliwe księżniczki

2016-04-18 Długo szukałam książki historycznej, która mnie naprawdę zaciekawi. W szkole był to mój znienawidzony przedmiot, wszystko pewnie przez program czy sposób przekazywania wiedzy przez nauczycieli. Od pewnego czasu sama zaczęłam interesować się historią. Przyznam się, że wszystko dzięki kilku serialom, które oglądam. Szczególnie postacie kobiece przykuły moją uwagę, ponieważ zastanawiałam się jak żyły w tamtych trudnych czasach.
41 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 31 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Łamanie stereotypów

2016-04-01 Książka "Niegrzeczne księżniczki. Prawdziwe historie " podzielona została na 7 rozdziałów, w których poznajemy fragmenty życia kilku księżniczek. Kobiety pochodzą z różnych zakątków świata i żyją w innych epokach, jednak wszystkie nie pasują do naszego stereotypowego wyobrażenia o księżniczkach.
48 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 26 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.