Za drzwiami pałacu - Cay Garcia | okładka
Znak literanova

Za drzwiami pałacu Cay Garcia

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2016-05-04

Liczba stron: 288

Wydawnictwo: Znak literanova

Format: 144x205mm

Cena katalogowa: 34,90 zł

Tłumaczenie: Maria Borzobohata-Sawicka

Rok wydania: 2016

34,90 zł 15,71 zł


Opis

Szokujący obraz życia w rezydencji saudyjskiej księżniczki.

Prawda o zamkniętym świecie saudyjskiej arystokracji

Za drzwiami pałacu w Rijadzie saudyjska księżniczka Arabella wiedzie typowe życie arabskiej arystokratki. Jej garderobę wypełniają abaje od Chanel i kolekcje drogich torebek, a z szuflad wysypuje się brylantowa biżuteria. Codzienność kobiet z saudyjskiej rodziny królewskiej to baśniowe przyjęcia na pustyni, stoły uginające się od egzotycznych rarytasów i przejażdżki drogimi samochodami.

A przynajmniej tak to wygląda na pierwszy rzut oka…

Autorka tej książki, absolwentka elitarnej szkoły dla kamerdynerów, została osobistą asystentką księżniczki. Aby nie stracić posady, musiała się zmagać z pretensjami rozkapryszonej arystokratki. Jednak gdy poznała ją lepiej, odkryła smutną prawdę o przeszłości księżniczki.

Czy to możliwe, że za zasłoną bogactw i splendoru kryje się nieszczęśliwa dziewczyna, która w bezsenne noce marzy o byciu kimś zwyczajnym?


Korzystając z własnych doświadczeń, autorka opisuje świat, do którego bardzo nieliczni obcokrajowcy kiedykolwiek uzyskali dostęp. Ze względu na szczegóły, które zdecydowała się ujawnić, dla bezpieczeństwa ukrywa się pod pseudonimem.

Polecane bestsellery

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

W życiu musi chodzić o coś więcej!

2016-07-06 Cay Garcia - autorka i głowna bohaterka nie jest zadowolona ze swojego życia. Praca w centrum handlowym ją frustruje, nie daje żadnej satysfakcji. Jednak "stosunkowo zaawansowany wiek" nie ogranicza jej przed porzuceniem znanego, ale nie satysfakcjonującego trybu życia, na rzecz wielkich zmian. Jak się okazuje do wielkich zmian prowadzi ją kurs kamerdynerski, otwierający grzwi do wszelkich pałaców na świeie, również w kraju zamkniętym i niedostępnym dla innych - Arabii Saudyjskiej.
57 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 28 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Za drzwiami pałacu...

2016-06-02 Każda dziewczynka marzy o tym aby zostać księżniczką... zdanie wyświechtane i w dzisiejszych czasach już mocno nieaktualne.
62 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 30 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Nutka egzotyki na wyciągnięcie ręki, wciąga jak ruchome piaski

2016-06-02 Każda mała dziewczynka, nawet, jeśli planuje karierę astronauty, w którymś momencie beztroskiego dzieciństwa marzy o byciu księżniczką. Piękne pałace, wystawne bale, bajeczne suknie, służba gotowa spełnić każdą twoją zachciankę - niewinne dziecięce marzenia niedające się zrealizować (wyjątek -> patrz. Kate Middleton).
64 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 31 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.