Waffen-SS Uzbrojenie i taktyka - okładka


S. Hart, R. Hart

Waffen-SS Uzbrojenie i taktyka

Tłumaczenie: Marian Baranowski
Oprawa twarda
Liczba stron: 190
Wydawnictwo: Bellona
29,90 18,08

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

Poznanie uzbrojenia Waffen SS z pominięciem całego zła, którego dopuściła się ta organizacja, byłoby karygodne

Waffen-SS (Siły Zbrojne SS) zyskały sobie w czasie II wojny światowej miano najbardziej groźnej, brutalnej i złowieszczej formacji zbrojnej na świecie. Niniejsza książka przedstawia mity i prawdy związane nie tylko z sukcesami i okrucieństwem na polu walki, ale także z wybujałymi ambicjami dowódcy, Heinricha Himmlera, które osłabiły skuteczność bojową tych wojsk.

Bardzo wiele publikacji skupiało uwagę na dokonaniach bojowych Waffen-SS, bagatelizując ciemniejszą stronę tej organizacji - bezwzględny rasizm i okrucieństwa, których dopuściły się te oddziały, uznając je za swoiste uchybienia na polu walki. Dzielność Waffen-SS i ich rasistowska brutalność były jednak nierozerwalnie powiązane, stanowiąc wytwór ideologicznej motywacji. Poznanie uzbrojenia Waffen SS z pominięciem całego zła, którego dopuściła się ta organizacja, byłoby karygodne.

Recenzje

Uzbrojenie oddziałów SS podczas II wojny światowej

25 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 22 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna
O drugiej wojnie światowej napisano już niezliczoną ilość książek. Praktycznie na każdy temat. Zaczynając od „suchych" książek historycznych przedstawiających opisy kolejnych wydarzeń, a kończąc na poruszających biografiach więźniów obozów zagłady czy żołnierzy, którzy walczyli na froncie. Ostatnia, wielka wojna stanowi wciąż przedmiot dociekań przedstawicieli różnych działów nauki, nie tylko historii, ale i polityki, socjologii, psychologii, stosunków międzynarodowych czy kulturoznawstwa i religioznawstwa. Wszelkie analizy zbrojne, próby rzeczywistego oszacowania wojennych strat, czy książki poświęcone zaginionym zabytkom, albo formom nazistowskiej propagandy. › rozwiń tekst...

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...